06.11.2017 13:11

Pohádka Olaf a sněžný drak v Divadle Lampion

Druhou premiérou Divadla Lampion v sezóně 2017/18 bude autorská pohádka Olaf a sněžný drak v režii Zdeňka Jecelína, který je zároveň i autorem textu. Premiéra proběhne v sobotu 11.11. 2017 v 17:00.

Pohádka z krajiny ledu a sněhu

Za devatero ledovými horami a devatero zamrzlými řekami leží království Sněžného draka. Cesta tam je zavátá a vydat se po ní se nikdo už roky neodvážil. Až jedné vánoční noci rozkvete louka, rozbouřené moře přinese nečekaný dar a princezna Tyra se beznadějně zamiluje. Král Harald o jejím vyvoleném nechce ani slyšet. Ruku jeho dcery je třeba si zasloužit. Zapřáhněte psy a soby, spusťte na vlny loď! Boj s osudem začíná.

“Příběh je inspirován jedním zeměpisně široce rozšířeným mýtickým vyprávěním, jehož variantami jsou například příběhy biblického Mojžíše, našeho Plaváčka z Tří zlatých vlasů děda Vševěda a ruského Vasila Nuzáka. Ve své divadelní hře jsem toto vyprávění zkombinoval s tradičním, téměř celoevropským zvykem pálení vánočního polena, s německou legendou o jmelí a středomořskou křesťanskou legendou o svaté Markétě. Děj pohádky jsem umístil na sever a postavy pojmenoval po skutečných historických postavách dánského a norského raného středověku. Diváci se mohou těšit na velký pohádkový příběh se silnými hrdiny. Na sněžného draka a souboje se štíty a sekyrami. Na živě provedené písně, které skládal Filip Nebřenský, jehož hudbu znají posluchači skupin Hm..., Bombarďák, Kašpárek v rohlíku a diváci televizního pořadu TvMiniUni,” říká Zdeněk Jecelín, autor a režisér inscenace.

Inscenační tým:
Scénář a režie: Zdeněk Jecelín
Texty písní: Zdeněk Jecelín, Helena Kebrtová
Dramaturgie: Helena Kebrtová
Výprava a loutky: Pavel a Edita Kodeda
Hudba: Filip Nebřenský
Hrají: Eva Burešová, Sára Märcová, Jan Vejražka, Jiří Šponar, František Čachotský, Jakub Hubert

Premiéra 11.11. v 17:00 v Divadle Lampion

www.divadlokladno.cz
www.divadlolampion.cz

Autor článku: Linda Luptáková