16.11.2017 10:15

Pražský divadelní festival zve na zahajovací představení Jas. Okamžik / Hell. Ein Augenblick

Pražský divadelní festival si Vás dovoluje pozvat na zahajovací představení v neděli 19. 11. 2017 od 17 hodin ve Foru Karlín. Festival zahájí Theater Dortmund inscenací JAS. OKAMŽIK / HELL. EIN AUGENBLICK v režii intendanta divadla Kaye Vogese. Představení bude simultánně tlumočeno do sluchátek.

Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPRO.

Jas. Okamžik je esteticky dokonalou, naprosto jedinečnou, inovátorskou inscenací, která se vydává na pomezí činohry a fotografie. Jas je imaginativním divadelním esejem o pomíjivosti života, o snaze zachytit jeho vzácné okamžiky. Divák se zde ocitá v obří temné komoře a je svědkem vzniku jedinečných fotografií, jakýchsi obrazů zastaveného času, v nichž život na okamžik ustrnul a jež během představení vznikají rukou fotografa Marcela Schaara.

Jas. Okamžik je jedinečným zážitkem, krásnou meditací nad dočasností a prchavostí našeho bytí. Vogesovy inscenace posledních let oslňují svou technickou dokonalostí a silnou, filozofickou výpovědí.

Pozn.: Návštěvu představení důrazně nedoporučujeme divákům se strachem ze tmy, akutními srdečními chorobami, sklonem k záchvatům migrény či epilepsií.

Celý program 22. ročníku festivalu na: http://www.theater.cz/2017/program/.

Autor článku: Zdena Rudolfová