29.11.2017 12:35

Loutky v nemocnici připravily novou inscenaci Mauglí, podle Knih džunglí Rudyarda Kiplinga

Loutky v nemocnici připravily novou inscenaci Mauglí, podle Knih džunglí Rudyarda Kiplinga. Nový příběh, který je určen pro návštěvy dětských pacientů v nemocnicích a léčebnách veřejnost bude mít možnost shlédnout už v sobotu 2. prosince, v 15 hodin, v Kavárně Mlýnská na Kampě v Praze.

„Vybrali jsme si čtyři Mauglího příběhy a inscenaci nazkoušeli tak, abychom ji mohli hrát celou anebo i rozdělit. Někdy totiž hrajeme pro děti, které třeba po těžkém zákroku neudrží ještě dlouho pozornost, anebo také hrajeme pro jednoho pacienta upoutaného na nemocniční lůžko. Těšíme se ale především na chvíle, kdy budeme moci představit všechny příběhy, jako „velké představení“ pro děti z celého oddělení v herně anebo v léčebnách.“ představuje inscenační záměr režisérka Marka Míková.

„Inscenace s loutkami a výpravou Tomáše Zmrzlého přenese děti rychle do napínavého děje ze světa vlčí smečky a džungle. Je výtvarné, ale zároveň i mobilní a praktické, můžeme tak scénu sbalit a zase ji rozbalit i několikrát během naší cesty po nemocničních pokojích. Autentický zážitek umocňují i dřevěné loutky. Hudbu k představení složili Jaromír František Fumas Palme, Jiří Hodina a Marka Míková. Zpíváme a hrajeme živě, jak už je naším zvykem.“

Loutky v nemocnici navštěvují pravidelně na 30 zdravotních ústavů v Čechách a na Moravě, kde během více jak 500 návštěv ročně pomáhají dětem, aby se zase smály. Při svém putování každý rok odehrají tisíce divadelních představení a odzpívají tisíce písniček.

I v době adventu budou mít Loutky v nemocnici spoustu práce. Právě v tomto období je hospitalizovaným dětem hodně smutno. Nejvíc ze všeho si přejí, aby na Vánoce byly už doma. A tak za nimi soubor chodí celý měsíc skoro každý den. Kromě představení inscenace Mauglí se děti mohou těšit v následujících dnech také na Mikulášskou nadílku, zpívání koled či vánoční inscenace Betlém a Nepořádné Vánoce. „Lékaři se o Vánocích snaží pokud možno pustit všechny děti domů, ale někdy to bohužel nejde…”

Pro ty, kteří by chtěli poznat práci souboru Loutky v nemocnici připravily adventní setkání a premiéru inscenace již tuto neděli 2. prosince od 15.00 v Kavárně Mlýnská na Kampě v Praze. Společně se souborem můžete oslavit dvanáctý rok působení souboru i to, že právě ten letošní rok se podařilo díky jejich podpoře rozdávat radost v nemocnicích ještě častěji.

www.loutkyvnemocnici.cz

Autor článku: Jakub Matějka