05.12.2017 12:26

Další premiérou Městského divadla v Kladně bude hra Roberta Thomase Past

Další premiérou Městského divadla v Kladně je detektivní hra Roberta Thomase Past. Její československou premiéru uvedlo divadlo v roce 1961. Letos diváci uvidí hru v nastudování režiséra Jiřího Bábka, premiéra bude 16. prosince a bude tak čtvrtou v aktuální 103. sezoně kladenského divadla. ČTK o tom dnes informovala jeho mluvčí Linda Luptáková.

Podle ní v napínavé detektivce s komediálními prvky je nakonec všechno jinak, než se jevilo na začátku. „Hlavní hrdina, Daniel Corban, již několik dnů pohřešuje svoji ženu. Krátce po zahájení policejního vyšetřování se manželka vrací, ale vypadá jako někdo docela jiný...," přiblížila hru Luptáková.

V hlavní roli Daniela Corbana se představí Michal Maléř, dále se na pódiu objeví členové kladenského souboru Barbora Janatková, Jiří Š. Hájek, Miroslav Večerka, Zuzana Mixová a jako host Jiří Čapka.

Původní kladenské nastudování z roku 1961 bylo v režii Jiřího Škobise a výpravě Jana Rotta. Daniela Corbana hrál tehdy Václav Procházka, komisaře Jaroslav Kašpar, další role obsadili Václav Stýblo, Eva Jiroušková, Václav Budínský a Jiřina Štěpničková.

www.divadlokladno.cz