07.06.2019 09:27

5 dnů s legendou Odin Teatret

Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen přijíždí na pozvání režiséra souboru Farma v jeskyni Viliama Dočolomanského a Centra současného umění DOX do Prahy, kde ve dnech 17. až 21. 6. 2019 povede ojedinělý workshop otevřený všem zájemcům.

Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Iben je od roku 1966 členkou Odin Teatret, který se pod vedením Eugenia Barby stal fenoménem světového divadla díky komplexnímu přístupu k práci souboru. Existuje už pětapadesát let.

Iben Nagel Rasmussen fascinuje jako performerka i osobnost. Již několik let nevyučuje a věnuje se jen uzavřené skupině Bridge of Winds. I proto jsou Centrum DOX a Farma v jeskyni poctěni možností nabídnout neopakovatelnou příležitost: zažít výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a vokálních možností Bridge of Winds s jeho autorkou. Pětidenní dílnu povede s houslistkou Elenou Floris, také členkou Odin Teatret.

Workshop je pro všechny zájemce, nejen pro studenty divadla/tance nebo pro profesionály. Účastník rozvíjí silnou přítomnost a dynamiku jednání svým pohybem i hlasem v prostoru a objevuje tak svou osobní poetiku. Na práci Bridge of Winds vyrostly už dvě generace divadelních/tanečních tvůrců od Latinské Ameriky přes Evropu po Asii.

Ve cvičeních Bridge of Winds se rozvíjejí rozličné typy energií. Performer generuje jejich tok, tvoří a předává sdělení svou fyzickou i hlasovou akcí, rytmem, prací s prostorem, rekvizitou a textem, a to v kontaktu s ostatními účastníky cvičení.

Po každodenním tréninku bude osobní konzultace a videoseminář. Dílnu uzavře v pátek 21. 6. od 19 hodin komponovaný večer s Iben: promítání snímku Bridge of Winds, její work demonstration White as Jasmine a diskuse.

Více informací o průběhu workshopu, ceně a lektorkách najdete na stránkách dox.cz a ve facebookové události.

Autor článku: Hana Janišová