14.09.2017 13:04

8. divadelní olympijské hry – výzva

Ve dnech od 17. února až 8. dubna roku 2018, se bude poprvé v Indii konat 8. ročník divadelních olympijských her. Probíhat bude současně v Bombaji, Dillí, Kolkatě, Bengaluru, Čennaí a dalších 10 městech po celé zemi. Zúčastní se ho přední světoví dramatici, režiséři a herci.

Divadelní olympijské hry, které se poprvé konají v Indii, organizuje Národní divadelní škola pod záštitou Ministerstva kultury. Zahajovací ceremoniál se uskuteční v Novém Dillí, v rámci slavnostního představení, přičemž závěrečný ceremoniál se odehraje v Bombaji. Kromě ambiciozních představení se uskuteční i výstavy, semináře, interaktivní diskuse a workshopy se významnými scenáristy, herci, a režiséry.

Divadelní olympijské hry byly založeny v roce 1993 v Delphi v Řecku jako první mezinárodní divadelní festival. S názvem "Crossing Millennia" se jedná o iniciativu spojující kulturní minulost se současností a budoucností. Zatímco první zemí, která hostila Divadelní olympijské hry, byla Řecko v roce 1995, poslední rok se konal v Polsku v roce 2016.

Další země, které se zapojily do festivalu jsou Čína, Rusko, Itálie, Japonsko, Turecko či Německo.

Termín uzávěrky je 25. 9. 2017.

O akci více na Wikipedii.

Další praktické informace zde.

Autor článku: Převzato z: Culturenet.cz