07.08.2006 00:00

Alfred ve dvoře dočasně opouští prostor divadla a vyráží do pražských ulic

SO 16 - NE 22 / září

ZAŽÍT MĚSTO JINAK

Zažít město jinak je týdenní program, jehož cílem je oživit ulice Prahy a propagovat vlídné a šetrné formy dopravy. V rámci Evropského týdne mobility ho připravilo divadlo Alfred ve dvoře s organizátory projektu Auto*Mat ve spolupráci s hlavním městem Praha.

Zažít město jinak nabízí aktivity různého typu – osvětové, umělecké, cyklistické a odborné. Budete svědky proměny Smetanova nábřeží v živý boulevard plný pouličních kaváren. Vychutnáte si nejen dobrou kávu, ale i různá divadelní a hudební vystoupení. Stanete se součástí happeningů. Pod širým nebem si budete moci nechat opravit kolo, vyzkoušet si, že cyklista je plnohodnotným účastníkem dopravy, možnost dozvědět se víc o vizi měst “pro lidi” a prostě být u mnoha zajímavých událostí.

Podrobnosti k jednotlivým událostem na www.auto-mat.cz, www.alfredvedvore.cz. Pokud máte zájem dovědět se o akci více, obraťte se prosím na Terezu Vohryzkovou (produkce@alfredvedvore.cz, 777 235 079).

ÚT 26 / ST 27/ září / 15:00 -18:00

MUZEUM FANTAZIE / Het Bedrijf/ NL

Divadelní instalace na veřejném prostranství - prostor před Národním zemědělským muzeem - Kostelní 44, Letná

V mobilním muzeu kuriozit uvidíte téměř neznámou sbírku Historie imaginace. Uvedení sbírky Muzea fantazie oživují krátké animace, tichá vyznání a skromná hudební intermezza. Divadelní tvorbu holandské skupiny Het Bedrijf charakterizuje spojení pronikavých, ohromujících obrazů s něžně poetickými momenty, do detailu vypracované objekty, kostýmy plné fantazie a nadčasová hudba.

Pokud máte zájem dovědět se o akci víc, obraťte se prosím na Dagmar Kantorkovou (novasit@novasit.cz, 775 069 052), nebo případně na Noru Eckhardtovou (asistent@alfredvedvore.cz, 775 186 460)

Vstup na všechny akce volný.

Zdroj: Kristýna Káralová, Alfred ve dvoře

Autor článku: redakce