13.09.2002 00:00

Archa pluje! Benefiční festival pro Divadlo Archa

29. září 2002 od 15.00 hod. se na louce za Jízdárnou Pražského hradu uskuteční festival ARCHA pluje!, jehož výtěžek bude věnován na rekonstrukci a znovuobnovení provozu Divadla Archa zničeného srpnovými povodněmi.

Na koncertu vystoupí bez nároku na honorář skupiny a hudebníci, kteří mají k tomuto divadlu blízký vztah a sami nabídli v svoji pomoc. Svým vystoupením tak vrací podporu, kterou jim divadlo poskytlo na začátku či v průběhu jejich koncertní činnosti. Hlavními lákadly budou Tata Bojs (ti letos dvakrát Divadlo Archa rámci turné Biorytmy vyprodali), The Plastic People of the Universe, Už jsme doma, Načeva, Filip Topol a Psí vojáci, Michal Prokop & Luboš Andršt & Jan Hrubý - Unplugged, November 2nd, MCH Band a další. Zároveň diváci koncertu budou moci slyšet a vidět umělce, kteří vystupují v představeních, které Divadlo Archa vyprodukovalo: zpěvačka pekingské opery a východoasijských lidových písní Feng-Jün Song (z barokně-čínské opery Marné tázání nebes), operní zpěváci Tereza Roglová a Martin Matoušek (Marné tázání nebes), ukrajinská nevidomá zpěvačka a pianistka Kateryna Kolcová (představení Něžné knoflíky) a další. Pořadatelem koncertu je Divadlo Archa a agentura Key Production ve spolupráci se Správou Pražského hradu. Vstupenky budou v prodeji v Divadle Archa a síti Ticketpro. Vstupné je 200,- Kč, lidé budou moci podpořit Archu i zakoupením vstupenek ve dvou dražších kategoriích, popř. zakoupením speciálních povodňových triček.

Divadlo Archa bylo jednou z obětí letošních povodní. Voda zatopila prostory divadla do výšky cca 4 metrů. Velké množství divadelní techniky se podařilo zachránit avšak velký i malý sál, bar a spodní foyer divadla byly zcela zničeny. Oprava divadla si vyžádá desítky miliónů korun a bude trvat měsíce.

Pro ty, kdo chtějí v rámci pomoci postiženým povodní podpořit přímo znovuobnovení Divadla Archa, je k dispozici číslo účtu 576745523/0300, variabilní symbol - 2002. Na internetových stránkách divadla budeme průběžně informovat, na jaké konkrétní účely byly prostředky použity.

Jiří Sedlák
Divadlo Archa, tel.: 02/ 21 71 61 10, GSM: 0604/ 86 89 14, e-mail: jiri.sedlak@archatheatre.cz

Silvie Marková
tel.: 02/ 21 71 61 09, GSM: 0604/ 74 86 99, e-mail: silvie.markova@archatheatre.cz

Autor článku: redakce