18.10.2017 10:02

Balet Národního divadla Brno cestuje v rámci turné po Číně

Baletní soubor Národního divadla Brno tančí v nejlidnatější zemi světa − Číně. Včera v noci odcestoval na čtrnáctidenní turné a odehraje šest představení baletu Black and White, v choreografii a režii Mária Radačovského, uměleckého šéfa baletu, ve městech Šanghaj, Chang-čou, Čchung-čching a Fuling. 

V Šanghaji v rámci festivalu Shanghai Arts Festival uvede také jedno Open Air galapředstavení, ve kterém představí průřez repertoáru Baletu NdB, včetně ukázek z připravované taneční show West Side Story, která má premiéru 25. listopadu 2017 na brněnském výstavišti v pavilonu P, konkrétně Officer Krupke a Amerika.

Dále pak návštěvníci festivalu v Číně mohou zhlédnout Duet Beethoven na hudbu Ludwiga van Beethovena, který zatančí sólisté Baletu NdB Eriko Wakizono a Ivan Popov, bílý duet/adagio z inscenace Black and White, pas de deux ze 3. jednání inscenace Spící krasavice a choreografii Spolu z inscenace Petite Mort.

Pro tanečníky náročný, ale zároveň po všech stránkách fascinující zájezd bude určitě zkušeností i obrovským zážitkem. Komentovaný fotoreport vyjde v listopadovém vydání časopisu DIVA.

Celkem odcestovalo do Číny téměř 60 zaměstnanců Národního divadla Brno a během turné, které se koná od 17. do 30. října 2017 absolvují letadly, vlaky i autobusy více jak devatenáct tisíc kilometrů.

www.ndb.cz

Autor článku: Zuzana Žáková Klimplová