07.11.2019 11:24

Benefiční večer ve Venuši ve Švehlovce pro bezdomovecké divadlo CO ČUMÍŠ

Pražský spolek CO ČUMÍŠ byl letos pozván na mezinárodní festival bezdomoveckých divadel Error. CO ČUMÍŠ si potřebují uhradit cestu i svačiny a proto se je rozhodli svým vystoupením podpořit hudebníci Cermaque a Debbi Love. 11. listopadu si tedy návštěvníci Venuše ve Švehlovce užijí nejen divadlo, ale také dvojitý akustický koncert a zároveň mají možnost poslat divadlo CO ČUMÍŠ na mezinárodní divadelní festival do Bratislavy!

„Náklady si musíme platit samy, ale pro naše herečky je důležité, že se o ně někdo zajímá i mimo domácní scénu. Error chce slyšet jejich příběhy - taková pozvánka je pro nás vyvrcholením společné tvorby a práce. Účast na tomto festivalu nám umožní setkat se napříč státy s tvůrci, kteří se zabývají stejnými sociálními tématy. Možná i navázat spolupráci,
kdo ví…,“
popisuje režisérka Barbora Šupová důvody, proč se Zuzanou Burianovou pozvání bratislavského festivalu přijaly.

Veškerý výtěžek z akce proto bude věnován spolku CO ČUMÍŠ, který působí na poli dokumentárního a sociálního divadla. Projekt vychází z tvůrčího propojení profesionálních umělkyň se ženami, které mají zkušenosti s bezdomovectvím. Inscenace a akce CO ČUMÍŠ upozorňují na sociální problémy nízkopříjmových skupin české společnosti (azylové bydlení, exekuce, práce „na černo“ apod).
Spolek si klade za cíl podávat o těchto problémech svědectví co nejširšímu spektru veřejnosti a zároveň zprostředkovávat přímá setkání lidí z různých sociálních skupin.

Na festival Error, který se bude konat na konci listopadu v Bratislavě, plánují přivézt inscenaci Co čumíš II – tentokrát z azyláku! Na tu se můžete těšit i 11. listopadu ve Venuši ve Švehlovce. Jedná se o divadelní reportáž z fiktivního azylového domu, která vznikla na základě zkušeností, vzpomínek, básní a dokumentárních materiálů. Pětice nehereček se po roce výzkumu setkává s diváky mezi dvěma palandami a snaží se “myslet na budoucnost” a nemyslet na činži.
Přijměte pozvání k návštěvě domu, kde rozpis úklidu je na nástěnce, terapie jsou každý pátek v televizní místnosti a skříňku na boty mají pokoje jen v prvním patře. Tři klientky, jedna vratná a neviditelný pes. Pětice žen nás nechá nahlédnout do tajemství azylového domu a jeho obyvatel. "A práci máte?"

Dvojitý akustický koncert: Cermaque a duo Debbi Love

Jakub Čermák je básník, režisér a písničkář hrající pod jménem Cermaque. Zatím vydal 4 básnické sbírky, knížku pro děti Do vesmíru!, která získala ocenění 3. nejkrásnější dětská kniha roku 2017, a 9 studiových alb, dvě předposlední byla nominována na hudební cenu Anděl v kategoriích Alternativa (CD Gravitace, vydáno spolu s Iamme) a Folk (CD Neboj).

DEBBILOVE - Bio Masha, a Luděk Kazda. Mnoho lidi se jich ptá na hudební styl, odpovídají: moderní zábavová kapela, bigbeat, electro, hiphop, noise, žánrově nevymezené hity od Zappy po Britney Spears. Sehraná dvojice vytváří vlastní hity s jasnou vizí a) inovativních gastromelodií, b) zvukových pořadů určených prostorem prezentace (sound specific), v posledních letech mimo jiné v rozhlasovém pořadu Radio Dada. Jinak spousty not a spousty slov, humoru a tance. Jejich snem je hrát dobře a dlouho, jako jukebo, aby všichni byli šťastní a nevadilo jim, že skladby nikdy předtím neslyšeli a mnohdy ani potom neuslyší. Ve Švehlovce s programem AKUSTYK FAKE.

Festival Error se koná již od roku 2007 v Bratislavě. Letošní ročník vychází na poslední listopadové dny 29. a 30.11. Je to jediný festival svého typu, zaměřuje sena setkávání divadelních souborů a široké i odborné veřejnosti.

Vstupenky na benefiční večer: https://goout.net/cs/divadlo/co-cumis-a-hudebnik-jakub-cermaque-aneb-beneficni-vecer/hkkxe/+eyhko/

http://www.divadlobezdomova.sk/divadlobezdomova/ERROR_2019.html

Benefiční večer ve Venuši ve Švehlovce pro bezdomovecké divadlo CO ČUMÍŠ

Inscenace

14.11.2019

Frankenstein ožije na jevišti Divadla Petra Bezruče

Frankenstein ožije na jevišti ostravského Divadla Petra Bezruče. Umělecký šéf ostravského divadla a režisér Jan Holec pro toto uvedení slavného díla Mary Shelleyové připravil vlastní dramatizaci. V hlavních rolích příběhu o povaze dobra a zla i zodpovědnosti vědy se představí Lukáš Melník a Vojtěch Johaník. Slavnostní premiéra se uskuteční v pátek 15. listopadu. ČTK to dnes řekla mluvčí dovadla Michaela Kubicová.

14.11.2019

Ve Švandově divadle chystají adaptaci slavného románu Na Větrné hůrce

Po úspěchu inscenace Hadry, kosti, kůže, vyprávějící o soužití Jana Wericha s Vladimírem Holanem v jedné vile, připravuje režisér Martin Františák ve Švandově divadle další lákavou novinku. V adaptaci Marie Novákové tu brzy ožije jedno z nejslavnějších děl anglické literatury, román Na Větrné hůrce od Emily Brontë. Premiéra stejnojmenné inscenace se chystá 23. listopadu 2019 ve Velkém sále.

14.11.2019

Liberecký baletní soubor uvede jazzovou taneční komedii Sluha dvou pánů

V historické budově Šaldova divadla uvede liberecký baletní soubor již tento pátek 15. listopadu 2019 svoji první premiéru v sezóně – jazzové taneční divadlo Sluha dvou pánů. Choreografie, režie i zpracování libreta se ujala Alena Pešková, která se nechala inspirovat Goldoniho komedií typů Sluha dvou pánů z roku 1745.