25.09.2018 09:26

Blíží se poslední možnost přihlásit se festival divadelníBAF!

Tento týden je posledním, kdy je možné se přihlašovat na brněnský festival amatérského divadla, divadelníBAF! 2018. Souborům, které si na festivalu chtějí zahrát, stačí vyplnit online přihlášku na stránkách festivalu do 30. září.

Festival není postupový, ani soutěžní a bude se konat od 29. listopadu do 2. prosince v CVČ Labyrint. Hlásit se může každé divadlo, festival není nijak žánrově či jinak vymezen.

divadelníBAF! je určen amatérským souborům, které na sobě chtějí dále pracovat a chtějí získat zpětnou vazbu na své počínání. Což ve světě amatérského divadla není tak snadné. „Jednou z nejdůležitějších a také nejzajímavějších částí našeho festivalu bývají rozborové semináře, v nichž se hodnotí každé představení. Seminář vedou profesionální divadelníci, ale je to diskuze mezi nimi, tvůrci a diváky. Těší nás, že právě diskuze si divadla tolik chválí a kvůli nim k nám jezdí,“ uvedl hlavní organizátor festivalu Alexandr Průša.

V rámci programu „malé nanečisto“ se mohou zúčastnit i soubory, které svou inscenaci nemají zcela hotovou, ale chtějí si ji vyzkoušet před lektory a diváky, chtějí si nechat poradit jak dál, případně si chtějí otestovat svou čerstvou inscenaci, ještě než se s ní vydají „do světa“.

První potvrzenou členkou lektorského sboru je Kateřina Baranowska, scénografka, režisérka a výtvarnice, další dva členové budou brzy oznámeni.

Letos se bude konat již osmý ročník festivalu, tradičně se na něj sjíždí divadla z celé republiky, případně i zahraničí. Festival vzniká za podpory Ministerstva kultury a Magistrátu města Brna.

http://www.divadelnibaf.cz/

Autor článku: František Čéč