16.11.2017 10:05

Brněnská Noc divadel po páté

Pátý ročník Noci divadel s podtitulem „Forever Young“ proběhne 18. listopadu

Brněnská divadla se již tradičně rozhodla zapojit do evropského projektu European Theatre Night, který má za cíl prezentovat divadla a jejich soubory netradiční formou během jednoho do široka rozkročeného večera. Motto letošního ročníku, který se uskuteční v sobotu 18. listopadu, je „Forever Young“, a proto se vybrané části programu zaměří na náctileté diváky. Vstup na Noc divadel je opět zdarma či za symbolické vstupné. Program jednotlivých divadel je zveřejněn na www.nocdivadel.cz a aktuální informace jsou k dispozici také na facebookové stránce Noc divadel.

Ani letos se brněnská divadla nenechala zahanbit a připravila poutavé návštěvnické menu, díky kterému se poutníci divadelní nocí mohou vypravit nejen do velkých divadelních domů jako je Divadlo Bolka Polívky, Divadlo na Orlí, nebo Centrum Experimentálního divadla - ale také do experimentálních studiových scén jakými jsou HaDivadlo, nebo velmi bohatým programem se pyšnící Buranteatr. K 70. výročí založení brněnské Janáčkovy akademie múzických umění vznikla působivá prohlídka budovy Divadelní fakulty na Mozartově ulici s Janáčkovými postavami, kterou bude moci návštěvník divadelní noci také absolvovat. I přes probíhající rekonstrukce a náročnou sezónu brněnských divadel, bude letošní divadelní noc opět bohatou a košatou ochutnávkou brněnského divadelního dění.

Program Noci divadel je přístupný zdarma, či za snížené vstupné. Pro více informací sledujte web www.nocdivadel.cz, nebo stránky svých oblíbených scén - časové harmonogramy jednotlivých divadel jsou různé.

O Noci divadel

Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který odstartovala v roce 2008 v Chorvatsku debutová Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do víc jak desítky evropských zemí. Česká Noc divadel, která existuje od roku 2013, je díky účasti více jak padesáti tisíců návštěvníků největším projektem v rámci European Theatre Night. Koordinátorem akce je Institut umění – Divadelní ústav.

Webové stránky: www.nocdivadel.cz

Facebook: www.fb.com/nocdivadel

Autor článku: Eliška Míkovcová