12.03.2018 15:03

Brněnské divadlo BuranTeatr chystá Měsíc improvizace

Sérii večerů zaměřených na divadelní, výtvarnou i hudební improvizaci chystá brněnský BuranTeatr. Přehlídka Měsíc improvizace nabídne od 17. března do 15. dubna představení a workshopy v češtině a angličtině. Představí se také kanadský herec a improvizátor Lee White, uvedli divadelníci v tiskové zprávě.

Divadelní improvizace zažívá vlnu zájmu ze strany veřejnosti i uměleckých souborů, kteří experimentují s různými formami tohoto žánru. „Do České republiky stále více pronikají vlivy ze zahraničí, především v podobě inspirativních představení i návštěv lektorů a improvizátorů," uvedla dramaturgyně a manažerka projektu Barbara Herucová. Doufá, že vzájemné obohacování mezi tvůrci povede k zajímavým projektům. V Měsíci improvizace vystoupí uskupení Up the Glen, Džem Theatre, Impro bez hranic nebo TAMTi. Do některých představení budou diváci zasahovat, u hry Motel od skupiny Džem Theatre pomohou vytvořit příběhy postav.

Součástí programu jsou i kreativní workshopy a tréninky improvizace, dva z nich povede slavný improvizátor Lee White, který si zároveň zahraje ve dvou představeních. Na začátku dubna se mohou návštěvníci zapojit i do hudební improvizace a zahrát si na vlastní hudební nástroj s Buranskou kapelou.

Měsíc improvizace je předzvěstí mezinárodního festivalu improvizace a pohybového divadla, který BuranTeatr plánuje na rok 2019. „Naší ambicí je vytvořit prostor pro setkání a vzájemnou inspiraci tvůrců v těchto divadelních žánrech i vytvořit příležitost pro brněnské publikum, aby se s nimi lépe seznámilo," uvedla Herucová. Zájem BuranTeatru o pohybové a improvizační divadlo je dlouhodobý, festival bude dalším vykročením směrem k této tvorbě.

http://www.buranteatr.cz/

Autor článku: ČTK: sla, tmd, kš