13.09.2017 10:44

Brněnské divadlo Polárka zahájí sezonu bilančním festivalem

Brněnské Divadlo Polárka otevře sezonu druhým ročníkem festivalu Polárkový dort. Ve třech dnech uvede všech osm inscenací nastudovaných pro děti i dospělé v uplynulé sezoně, přidá ještě koncerty kapel a tvůrčí dílny pro celou rodinu na zahradě divadla. Festival začíná v pátek, skončí v neděli, oznámila ČTK vedoucí divadla Tereza Lexová.

„Divadlo je pro nás otevřený prostor pro setkávání a zážitky nejrůznějšího druhu - obzvlášť na festivalu se nezačíná a nekončí představením, ale krom stále otevřené kavárny je tu řada možností, jak zde s rodinou strávit v podstatě celý víkend," řekla Lexová.

Minulou sezonu Polárky připravovalo nové vedení, festival je tak zároveň rekapitulací toho, co po změnách vzniklo. Na programu je třeba poetická pohádka Jak dělá ryba? pro děti mladší tří let, ale i kriticky a divácky oceňovaná Naše třída pro středoškoláky a dospělé.

„Festivalem zahajujeme novou divadelní sezónu, ale je také jakýmsi souhrnem té uplynulé, která byla pro Polárku v mnohém zlomová - obměnil se herecký soubor a přišli noví autoři a režiséři. Chceme tak druhým ročníkem festivalu představit svoji poetiku divadla pro děti a mládež, která se zde začíná rodit," řekl umělecký šéf Polárky Jan Cimr.

Hned třikrát, pokaždé v jiné roli, se na festivalu objeví herec a režisér Jiří Jelínek, který s Polárkou od minulé sezony spolupracuje. V pátek vystoupí s kapelou Bongo Bombarďák, v sobotu odehraje představení Cirkus Unikum ve vlastní režii a jako bonus na závěr festivalu se v neděli večer koná derniéra představení Svět podle Fagi.

www.divadlopolarka.cz

Autor článku: ČTK: tmd, dr

Brněnské divadlo Polárka zahájí sezonu bilančním festivalem

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.