17.03.2017 11:29

Brněnské divadlo Radost připravuje vlastní verzi hry Veselé paničky windsorské

Brněnské divadlo Radost připravuje vlastní verzi hry Veselé paničky windsorské od Williama Shakespeara. Premiéra bude 24. března. Komedii o záletnictví režisér Vlastimil Peška výrazně upravil. Objeví se v ní například postavy Mistrů pěvců windsorských, sdělil dnes ČTK Peška.

V komedii je zachovaná zápletka i vývoj děje. Záletný rytíř Falstaff pošle dva stejné milostné dopisy dvěma dámám, které si vše řeknou a připraví pomstu, uvedla dramaturgyně divadla Eva Janěková.

Výběr komedie cílí na děti od deseti do patnácti let. „Rozhodli jsme se pro tuto věkovou kategorii každý rok nastudovat něco z klasiky," řekl Peška. Shakespearova hra tak navazuje na uvedení Strakonického dudáka nebo Kouzelné flétny. Divadlo hru uvede i ve večerních hodinách jako rodinné představení. Oproti klasické verzi přibyly v inscenaci postavy Mistrů pěvců windsorských, kteří mají hrou provázet a komentovat ji. Pešek klade také důraz na hudbu, kterou sám složil. „Ve hře se objeví také loutky," uvedl.

Komedii Veselé paničky windsorské si podle tradice u Shakespeara objednala královna Alžběta. Slavný dramatik prý hru napsal za 14 dní. Populární hra byla několikrát zpracována také jako opera nebo film.

http://www.divadlo-radost.cz/

Autor článku: ČTK: tom, tmd, dr