08.03.2021 09:39

Brněnský loutkotoč letos on-line

Druhý březnový víkend se uskuteční již šestý ročník festivalu Brněnský loutkotoč. Bohužel letos pouze online, ale napříč celou republikou, protože jak říká zakladatel festivalu Radomír Prokop: "Loutkotoč nezná hranic".

Tradiční festival loutkového divadla se letos bohužel musí odehrát bez diváků. Přinášíme vám tedy alespoň streamy záznamů představení loutkových souborů pro děti i dospělé.

Program:

13.00 ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI
Jan Hrubec – Dřevěné divadlo (Nové město na Moravě), pro děti 3+ (35 min.)

14.00 OPICE A STROM
LOUTKINO (Brno), pro děti 6+ (20 min.)

15.00 O ZVÍŘÁT­KÁCH
Ruda Hancvencl – VOZICHET (Jablonec nad Nisou), pro děti 8+, (25 min.)

16.00 ZMATEK NAD ZMATEK
Bažantova loutkářská družina (Poniklá), pro děti 10+, (25 min.)

Vstupné dobrovolné – nepřejete-li si přispívat na jednotlivé inscenace, zakupte si vstupenku Nechci přispívat za 0 Kč. Toto je online událost. Po zakoupení vstupenek obdržíte email s informacemi pro připojení. Představení můžete zhlédnout na YouTube až do neděle 14. března do 24.00, přispívat na festival lze do 24:00.

https://www.facebook.com/loutkotoc

Převzato z: http://www.amaterskascena.cz/

Brněnský loutkotoč letos on-line

Amatérské divadlo

20.04.2021

Akademie MenART nabízí talentovaným dětem roční spolupráci s předními umělci

Kateřina Kněžíková, Radka Fišarová, Ivo Kahánek, Petr Váša, Lela Geislerová a řada další umělců se zapojila do programu Stipendijní Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, jejímž cílem je […]

14.04.2021

Zničí koronavirus generaci mladých talentů? To nedopustíme – říkají mentoři a učitelé těch nejnadanějších

Co Čech to muzikant! Bude toto úsloví platit i poté, co pandemie koronaviru přestane ničit kulturní život v České republice? Experti na umělecké vzdělávání dětí doufají, že ano. Rok v životě mladého začínajícího umělce však znamená celé století, co se učení správným technikám, postojům a návykům týče. Rok „ladem“ je z hlediska vývoje zásadní především u dětí mezi 7. a 10. rokem věku. Ne vše lze „opravit“ později – říkají odborníci.

14.04.2021

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amatérské divadlo

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. Proto se NIPOS-ARTAMA, jejímž hlavním posláním je podpora rozvoje neprofesionální kultury, rozhodla zmapovat současný stav amatérského divadla a škody, které mu byly způsobeny pandemií.