12.09.2017 19:11

Brno hledá ředitele Centra experimentálního divadla

Brno vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Centra experimentálního divadla, pod které spadají Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. Magistrát přihlášky přijímá do 15. prosince, nového ředitele chce vybrat příští rok. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno). Podle něj by zájemci měli předložit koncepci o směřování instituce i jednotlivých souborů, kam by měli přivést nové ředitele. Někteří totiž hodlají skončit.

Ředitelem centra je dvaasedmdesátiletý Petr Oslzlý, který měl podle Hollana z funkce odejít až na podzim příštího roku, ale místa se vzdá po dohodě s městem dříve. Po neshodách se zaměstnanci se rozhodl ke konci letošního roku skončit umělecký vedoucí Husy na provázku Vladimír Morávek a podle náměstka skončí i umělecký šéf Divadla U stolu, pětasedmdesátiletý František Derfler. Hollan řekl, že by měl personální obsazení obou divadel řešit už nový ředitel centra. „Nehledáme tedy pouze ředitele centra, ale chceme, aby přivedl tým uměleckých šéfů a dalších lidí," uvedl Hollan.

Magistrát podle něj zvolil mírnější podmínky. Přihlásit se může člověk s bakalářským vysokoškolským vzděláním a nemusí umět perfektně ovládat český jazyk. Vhodného uchazeče vybere devítičlenná komise, v níž budou čtyři zástupci města jako zřizovatele centra a pět odborníků. Mezi nimi nebude chybět právě Oslzlý.

https://www.ced-brno.cz/

Autor článku: ČTK: hor, kš