12.05.2017 09:55

Brno připravuje rekonstrukci objektu se zázemím a rekvizitárnou Městského divadla Brno

Brno chystá za více než 10 milionů korun zateplení a opravy objektu se zázemím a rekvizitárnou Městského divadla Brno. Město na to bude čerpat dotace z ministerstva kultury, řekl novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj by práce mohly začít v příštím roce.

Zateplení a novou fasádu budou stavbaři dělat na objektu v Lidické ulici číslo 16. V budově je zázemí divadla a ve dvorní části rekvizitárna. „Investicí posuneme kvalitu a zázemí divadla o kus výš. Věřím, že se zlepší i příprava rekvizit v divadle," uvedl brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).
Rekvizitárna je jednopodlažní objekt, ve kterém je dílna se zázemím pro osvětlovače a sklad rekvizit. Podle magistrátu už technický stav nevyhovuje. Proto čeká rekvizitárnu celková rekonstrukce a nástavba druhého nadzemního podlaží.

Předběžné náklady se pohybují okolo 10,3 milionu korun. „Objekt je památkově chráněný. Musíme postupovat podle památkového ústavu a chránit jednotlivé prvky fasády. Budeme chtít na tuto rekonstrukci včetně zateplení čerpat peníze z ministerstva kultury. Ještě zvažujeme, zda budeme moct získat peníze z Fondu životního prostředí, jestli se vejdeme i do tohoto dotačního titulu," doplnil Mrázek.
Ministerstvo kultury je připravené uvolnit na akci 3,8 milionu korun. Pokud už Brno další dotace nezíská, zbytek hodlá financovat z vlastního rozpočtu. „Zlepší se zázemí jako takové, ale díky zateplení se zlepší i energetická náročnost. To by se mělo projevit do nákladů města Brna," dodal Mrázek.

http://www.mdb.cz/

Autor článku: ČTK: hor, hj