16.04.2018 11:43

Budyňské divadelní léto 2018

Ve spolupráci agentury Comedy production, Severočeského divadla v Ústí nad Labem a městem Budyně nad Ohří bude letos poprvé na Vodním hradě v Budyni nad Ohří uvedena pod širým nebem řada hudebních divadelních představení v rámci pilotního nultého ročníku divadelního léta. Pozitivem a velkým lákadlem jistě bude doprovod všech představení velkým živým orchestrem Severočeského divadla v případě muzikálových inscenací a menšími orchestry v případě uváděných koncertů.

V létě roku 2018 tak na Budyňském hradě budete moci vidět české muzikálové hity jako je Noc na Karlštejně a Zvonokosy z repertoáru Severočeského divadla, dále pak koncertní verze amerického muzikálového trháku Shrek,  Romeo a Julie z pera Zdeňka Bartáka a samostatné koncerty Daniela Hůlky, Báry Basikové a Mariana Vojtka.

Podrobnosti o Budyňském divadelním létě 2018 lze najít na stránkách www.comedyproduction.cz

Autor článku: Martin Novotný

Budyňské divadelní léto 2018

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.