31.10.2017 11:30

Česká premiéra divadelního představení „Satori Ženy Kostry” performerky Kateřiny Evy Lanči

Sólo pro jednu urputnou ženu, její tělo, hlas, buben a looper … vypráví nejen příběh ženy kostry, která byla vylovena rybářem z hlubin moře a tažena za ním na jeho strachu jako na vlasci …
vypráví také o tom, že velká láska je jako smrt a že nakonec i já – žena kostra – budu osvícena a nalezena na gauči naproti oknu s kočkou v klíně … vypráví tancem, zpěvem, poezií a bubnem.

Představení volně vychází z archetypálního příběhu o Ženě kostře a rybáři, o jejich strachu a jejich lásce. Inspirací se stal jeden z příběhů z knihy Ženy, které běhaly s vlky od Clarissy Pinkoly Estés. Autorka představení pracuje s prostředky fyzického divadla a s výraznou světelnou složkou. Jako zkušená tanečnice a dlouholetá umělecká vedoucí souboru Loco: Motion Company zachází Kateřina Eva Lanči s tělem jako se svým primárním expresivním nástrojem. Její tanec je fúzí různých tanečních stylů od současného tance až po dancehall.

Absolventka Literární akademie Josefa Škvoreckého a Duncan centra Kateřina Eva Lanči je od dob studií činná na poli umění. Zabývá se především tancem, vlastními texty a hudbou – zpěvem a hrou na perkuse. Spoluzaložila Loco: Motion Company, spolupracovala také s Farmou v jeskyni (představení The Theatre) a s Cecile da Costa (pohádka O Bublínkovi a Chmýřence).

Satori Ženy Kostry
premiéra
6. října 2017 v Off-Bühne Komplex, Chemnitz, Německo
česká premiéra 11. listopadu 2017 v divadle Diod, Jihlava

Námět, hudba, texty, interpretace: Kateřina Eva Lanči
Režijní spolupráce: Jiří Císler
Pohybová spolupráce: Cecile da Costa
Light design: František Fabián
Produkce: Hana Kubáčková

Kontakt pro další informace, volné vstupenky a fotografie v tiskové kvalitě:
Hana Kubáčková, hanakubackova@seznam.cz, telefon: 602 59 06 99

Autor článku: Hana Kubáčková