07.04.2006 00:00

Česká taneční platforma uvede díla uplynulé sezony

Praha 7. dubna (ČTK) - Dvě inscenace choreografky Petry Hauerové otevřou v pražském divadle Ponec přehlídku Česká taneční platforma. Podvanácté se během několika dní na několika scénách představí to nejlepší, co v oblasti tance a pohybového divadla na domácí scéně během uplynulé sezony vzniklo. Mezinárodní porota bude díla posuzovat. Tomu nejlepšímu udělí cenu za objev v tanci.

Platforma potrvá do 12. dubna v Ponci, v konzervatoři Duncan Centre, v klubu NoD, Švandově divadle a divadle Alfred ve dvoře. Na programu má i seminář pro taneční kritiky a závěrečnou diskusi se členy poroty a účinkujícími. Pořadatelé chtějí představit Vizi tance - sdružení, jehož úkolem má být hlavně tlak na vznik vládního programu na podporu tance.

Cena za objev v tanci se uděluje vždy během mezinárodního festivalu Tanec Praha. Platformu zahájí představení Petry Hauerové Turing Machine, které je právě výsledkem získaného ocenění. Hauerová dostala cenu předloni za choreografii Noční můra, tu také uvede. Cena obnáší kromě 400.000 korun možnost nastudovat nové dílo v divadle Ponec a tamtéž uvést jeho premiéru. Loni dostalo cenu duo VerTeDance za choreografii Tichomluva. Na platformě uvede nové dílo, které připravili choreografové Peter Mika a Olga Cobosová.

hrm mhm

Autor článku: ČTK