08.03.2023 13:48

Česko-německý divadelní projekt: výzva pro mladé (16 – 26 let)

ČOJČ - Divadelní síť Čechy Bavorsko zve mladé lidi na česko-německý divadelní projekt IDENTI.TETRIS, který se koná od 1. do 14. dubna 2023 v Plzni a Regensburgu. Na 14 dní se sejde skupina 8+8 mladých lidí z Česka a Německa (od 16 do 26 let) pod vedením dvou divadelních pedagožek.

V rámci celodenního programu se budeme zabývat tématem identity - naší vlastní, národní, evropské, menšin… Budeme zjišťovat, na jakých základech naši vlastní identitu tvoříme, jakou roli hrají stereotypy a škatulky, jak nás ovlivňuje naše prostředí, výchova nebo třeba národnost. Budeme společně diskutovat, setkáme se s odborníky, vyzpovídáme kolemjdoucí, navštívíme důležitá místa a k tomu budeme mít každý den divadelní, jazykové a pohybové lekce. Vše co se naučíme, zjistíme, a objevíme, zpracujeme společně do česko-německého představení pro veřejnost.

Celý projekt se koná dvojjazyčně, znalost jazyka ani jiné zkušenosti/schopnosti nejsou vůbec potřeba. Hlavní je zájem a chuť. Účastnický poplatek je 3700 Kč (vč. cestovného, plné penze, ubytování a programu 24/7). V případě potřeby rádi umožníme snížení či odpuštění poplatku.

Více informací o projektu i přihlášku najdete na naší webové stránce

 

Autor článku: Adéla Horáková