24.01.2018 08:24

Českou premiéru mezinárodního projektu Let Me Be přivítá Divadlo Kampa

Prostorový minimalismus a komorní světelný design tvoří jediné kulisy vnitřního světa tanečnice Beliz Demircioglu. V sólovém představení, které vzniklo pod vedením choreografky a pedagožky Berrak Yedek ve spolupráci s mezinárodně oceňovaným světelným designérem Janem Komárkem, se odehrává rituál o naději, nalezení víry a odvahy začít znovu. Česká premiéra se uskuteční 29. ledna 2018 ve 20 hodin v Divadle Kampa.

Autentičnost celému dílu dodává fakt, že vychází ze skutečného osobního příběhu tanečnice, který se hluboce dotýká života každého z nás.
„V jejím životě ji zasáhne velmi bolestivá ztráta, která v ní probouzí silné emoce spojené s hlubokými tématy jako smrt, smysl života, odpuštění, utrpení, vztek a láska. Ona se však rozhodne, že bude následovat své srdce, sebere svou odvahu a dál pokračuje v tanci svého života. Nikdy se nevzdá naděje, i když dostává rány ze všech stran. Toto je rituál,“ vysvětluje choreografka Berrak Yedek, „ve kterém tanečnice a choreografka prošly dlouhým procesem společné práce, aby nalezly ten správný pohyb, který dokáže proměnit každý pocit v přenositelnou emoci.“

Diváci během představení prožijí čisté emoce vzešlé z tanečního pohybu vyjadřujícího nevyslovitelné vnitřní pocity umělce.
„V průběhu celého tvůrčího procesu jsme si vedli deník a zaznamenávali v něm náš každodenní život a to, jak to souvisí s naší prací na Let me be... Pokládali jsme spoustu otázek, ptali se stále a věděli jsme, že naše odpovědi budou vždy jiné ...“, popisuje proces vzniku díla tanečnice Beliz Demircioglu.

Představení bylo vytvořeno v rámci programu "Artist-in-Residence Program" İstanbul Bilgi University a 10. výročí katedry „Performing Arts“. Světová premiéra se uskutečnila 20.12.2017 v Istanbulu. Další reprízy v Praze budou 2.3. a 12.6. 2018 rovněž v Divadle Kampa

www.divadlokampa.cz

Autor článku: Tereza Niesytová