14.09.2017 10:11

Chebské divadlo zahajuje v sobotu sezónu

Herci Západočeského divadla v Chebu sice už tři týdny zkoušejí nový titul (Královu řeč v režii Petra Mikesky), koncem srpna hráli v zaniklé krušnohorské vesnici Königsmühle v rámci festivalu Land and Art, v zámeckém parku v Ostrově nad Ohří a málem na chebském hradě (pršelo, takže Othello se odehrál v divadle), pravidelné hraní ale startuje teď v sobotu 16. září.

Diváci uvidí novinku z konce sezóny loňské, 110 let starou předvolební frašku plnou milostných a politických čachrů Prostě to zařídíme autora Václava Štecha (původní název Deskový statek) v režii Iva K. Kubáka.

Nová, 57. sezóna ZDCH nese název Sezóna (ne)sourodých dvojic, protože v osmi chystaných premiérách se velmi často potká výrazná dvojice, kde spolu oba soupeří, hádají se, usmiřují, milují, nenávidí, usilují si o život… Zkrátka páry, které k sobě na první pohled třeba nepasují, ale už na druhý se potvrdí pravidlo, že protiklady se přitahují.

Po Králově řeči britského autora Davida Seidlera následuje adaptace románu (a filmu) Absolvent, dále komedie o šesti epizodách, které se odehrávají jedné noci v jednom městě a navzájem se proplétají, Sex na vlnách, Marie Stuartovna Friedricha Schillera, hudební revue Miluju tě, ale…, hra Milana Uhdeho Zázrak v černém domě a andersenovský příběh Sněhová královna v adaptaci a režii Michala Háby.

Ze všeho nejdřív ale od 5. do 8. října čeká Cheb 19. ročník přehlídky Divadlo jednoho herce, do níž divadlo chystá také vlastní příspěvek: interaktivní monodrama kanadského autora Duncana Macmillana Všechny báječný věci, které právě zkouší Pavel Richta pod režijním dohledem Zdeňka Bartoše. První uvedení proběhne právě v rámci přehlídky 5. října.

http://www.divadlocheb.cz/

Autor článku: Zdeněk Bartoš