22.10.2004 00:00

Činoherní klubu uvádí: pozvánka na říjen a listopad

Činoherní klubu uvádí:

Nepravidelné, převážně nedělní, večery amatérských i poloprofesionálních divadelních souborů.

 

Pozvánka na říjen a listopad

 

 

 

Říjen 2004

DS PIKI Volyně

Martin Porubjak / GOLDONIÁDA /

 

neděle 31.10. 2004 19:30

Veselá fšelidová taškařice k popukání se zpěvy a překvapeníma.

 

Režie: René Vápeník / Výprava: Petr Kolínský / Hrají: Miloslav Pikolon, René Vápeník, Jiří Zikmund, Václav Slanař, Olga Zikmundová, Hana Svítivá,

František Nemejc, Marie Lahodná.

 

OHLASY:

Inscenace Goldoniáda DS Piki Volyně se opírá o poetiku commedie dell´arte, aby z ní  stvořila bezprostřední vztah mezi hercem a divákem, jako vskutku radostné přijímání tvořivého působení.                                                         Jan Císař: Radostný a tvořivý herecký projev

 

Princip commedia dell‘arte nabídnutý autorem, posloužil režii René Vápeníka i interpretům k rozpoutání divadelní férie. Ta respektuje žánr a zároveň respektuje vývoj humoru a gagů od středověku až do dnešní doby. Kromě principů dell‘artky se tak ocitáme v drsné komice farsí, filmové grotesce, kabaretu, frašce.                                      Vladimír Zajíc, Amatérská scéna 5/2002

 

 

Inscenace se hrála na ukončení 74. Jiráskova  Hronova 2004.

 

 

 

 

Listopad 2004

 

ŠOS Prachatice

Jan Kraus / PROTI VĚTRU (Nahniličko)

 

čtvrtek 11.11. 2004 19:30

Do malé české rodiny vpadne znenadání sebejistý podnikatel a obrátí celý chod domácnosti vzhůru nohama.

Režie: Jaromír Hruška / Hrají: Jana Levá, Vratislav Škorpil, Jana Němečková, Karin Štěpánová, Jana Kubíčková,  Miroslav Gros, Jana Elčknerová, Zuzana Horová.

 

Šumavský ochotnický spolek ŠOS Prachatice vznikl v roce 1992 jako pokračovatel dnes již téměř osmdesátileté tradice prachatického divadla. V loňském roce ŠOS přizval ke spolupráci Jaromíra Hrušku, absolventa DAMU, obor režie. Z této spolupráce vzešla inscenace hry Proti větru (Nahniličko), která přinesla nový vítr do tehdy lehce stojatých ŠOSáckých vod. Spolupráce prachatických ochotníků s režisérem Hruškou pokračuje i nadále.

 

1.            Odborná porota národní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla 
FEMAD Poděbrady / Divadelní Třebíč 2004 udělila tato čestná uznání:

Janě Němečkové (za roli Třetí), Vratislavu Škorpilovi (za roli Andyho) v inscenaci Proti větru (Nahniličko) Šumavského ochotnického spolku Prachatice.

2.            Odborná porota národní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla 
FEMAD Poděbrady / Divadelní Třebíč 2004 uděluje tyto ceny:

Janě Levé za roli Boženy v inscenaci Proti větru (Nahniličko) Šumavského ochotnického spolku Prachatice a Šumavskému ochotnického spolku Prachatice za inscenaci Proti větru (Nahniličko).

 

Inscenace otevírala přehlídku nominovaných inscenací 74. Jiráskova Hronova 2004.

 

 

 

 

divadlo 3+1

7 LIDÍ V 3+1

 

neděle 21.11. 2004 19:30

Poezie ZAJÍMÁ MĚ JENOM NESMYSL (Ivan Wernisch, Daniil Charms, Karel V. Dlabač).

Krátký FILM. Divadelní Hra TLUSTÁ (Karel V. Dlabač).

Režie: Karel V. Dlabač./ Hrají: Katka Mikanová, Marcela Magdová, Karolína Lišková

 

Studentský divadelní soubor 3+1 z Gymnázia Evropská v Praze 6 se svým teenagerským zájmem o divadlo dostal na 73. Jiráskův Hronov. Byli překvapeni a zároveň i potěšeni. Ve složení Katka Mikanová, Marcela Magdová, Karolína Lišková hrály poezii Ivana Wernische, Daniila Charmse a Karla V. Dlabače Zajímá mě jenom nesmysl. Avšak společná existence na škole skončila loňského roku. Divadlo v nich objevilo odvahu pokračovat dál. Divadelní hra Tlustá autora i režiséra Karla V. Dlabače na letošním Šrámkově Písku přesvědčila diváky-studenty středních škol, ale doporučení na letošní Jiráskův Hronov soubor nedostal.

 

Soubor o sobě hovoří:

Většinou jde o číselné vyjádření kvality bydlení, ale v případě jednoho divadelního souboru, nesoucího toto jméno, jde o počet jeho zakládajících členů. Jen jeden samozvaný režisér a tři samozvané herečky byli Ti, kteří se rozhodli do svého života nechat vstoupit další rozměr. Chodili spolu do jedné třídy na gymnáziu, zkoušeli po vyučování ve třídě a hned s první hrou se dostali na Hronov, aniž by pořádně chápali, jak a proč.

 

 

Těšíme se na Vaší návštěvu.

Kontakt: Paclr@cinoherniklub.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti