20.01.2004 00:00

Cinzano jako další česká premiéra u Bezručů

LJUDMILA PETRUŠEVSKAJA – CINZANO

Někteří pijí, protože chtějí, všichni, aby unikli!

Úprava a texty písní Agnieszka Osiecka, překlad Alena Morávková, překlad písní Jiří Krejčí, režie a výprava André Hübner-Ochodlo, asistentka režie Tereza Dubová, dramaturgie Barbora Červenková, hudba Przemyslaw Gintrowski, korepetice Vlastimil Ondruška.

Hrají: Norbert Lichý, Filip Čapka, Daniel Zaoral, Alena Sasínová-Polarczyk, Zdena Przebindová a Marcela Čapková.

Ljudmila Petruševskaja je významná současná ruská autorka, držitelka několika prestižních literárních ocenění. Z česky přeložených her připomínáme Hodiny hudby, Láska, Sklenice vody, To jsou věci!, Tři (dívky) v modrém, Temná komora, Syrová kýta atd.

V Cinzanu a v Narozeninách Smirnovové s citem pro precizní psychologickou drobnokresbu a jazykovou charakteristiku postav reflektuje ve specifických pohledech mužského a ženského vidění světa aktuální problémy současné ruské společnosti. Problémy s komunikací, s rodinnými vztahy a s osamělostí lidí z nižších sociálních vrstev, pramenící ze vzájemné lhostejnosti a odcizení, v nichž hrdinům nezbývá než nacházet útěchu v alkoholu. Někteří pijí, protože chtějí, všichni, aby na chvíli unikli.

Pozvali jsme do našeho divadla známého polského režiséra, herce a šansoniéra André Hübner-Ochodla (zakladatele a ředitele Teatru Atelier v Sopotech) ke spolupráci na české premiéře inscenace těchto dvou aktovek Ljudmily Petruševské, uváděných v překladu Aleny Morávkové a v úpravě a s texty písní Agnieszky Osiecké pod společným názvem Cinzano. André Hübner-Ochodlo již před třemi lety úspěšně nastudoval v našem divadle inscenaci Vlci (Agnieszka Osiecka).

ČESKÁ PREMIÉRA 30. LEDNA 2004 V 19 HODIN V DIVADLE PETRA BEZRUČE V OSTRAVĚ.

Čestným patronem inscenace je pan Andrzej Kaczorowski, konzul Polské republiky.

bezruci@bezruci.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti