05.05.2017 10:47

Cirk La Putyka představí 12. května čarovnou novinku Batacchio

Přední český soubor nového cirkusu Cirk La Putyka představí 12. května inscenaci s názvem Batacchio. Má být jedinečnou podívanou ve stylu komediálních show minulých století. Autorem projektu je finský režisér Maksim Komaro, vůdčí osobnost severského nového cirkusu, sdělila ČTK mluvčí La Putyky Klára Nechanická.

„Cirk La Putyka v čele s principálem Rostislavem Novákem mladším zve diváky na netradiční cestu do dob, kdy staré kočovné společnosti ve svých představeních spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů. Batacchio kolísá mezi skutečností a iluzí, pobaví i překvapí diváky všech generací. Nebude chybět akrobacie, tanec a originální hudba od Jana Balcara," uvedla.

Podle režiséra Komara projekt propojí nový cirkus i s disciplínami jako jsou břichomluvectví a iluzionismus. „Všechny triky vychází z metod 19. století. Pro jejich realizaci proto nebudeme využívat současnou techniku," řekl. Představení bude založeno jen na dovednostech účinkujících a na kouzlech, která sami dokážou předvést. „S Cirkem La Putyka jsem už spolupracoval na představeních Play a Slapstick Sonata. Batacchio na ně naváže jako jejich zkušenější bratr, potkali jsme se v něm po pěti letech s novými nápady," doplnil Komaro. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců Cirku La Putyka, kteří předvedou show plnou magických triků, akrobacie a humoru.

Premiéra inscenace Batacchio je podle Nechanické vrcholem letošní sezony souboru. Navazovat na ni bude mezi 13. až 18. květnem pět repríz.

http://www.laputyka.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw