29.03.2023 11:55

co2kolektiv – výzva ke psaní divadelních textů s tematikou změny klimatu

Píšete? Zajímáte se o klimatickou změnu? Chcete přispět svojí tvorbou k rozšiřování povědomí o vlastnostech klimatické změny? Chcete apelovat? Ať už máte motivace jakékoli, ať už píšete do šuplíku, studujete nebo jste profesionální autorky a autoři, vyzýváme vás ke klima textu!

co2kolektiv je skupina lidí, kteří se na bázi divadla chtějí zabývat klimatickou změnou, kteří chtějí svůj čas a schopnosti věnovat udržitelnosti planety. Nejsme nikterak formálně zařazeni nebo definováni: děláme třeba činoherní divadelní inscenace nebo taky site-specific projekty, ale platforma co2kolektiv je bezpečným prostorem pro jakékoli další divadelní počiny směřující ke klimatu. Pokud se chceš přidat, napiš na co2kolektiv@gmail.com.

Tentokrát bychom rádi podnítili vznik divadelních textů s klima tematikou. Mohou to být přímo divadelní hry, ale taky fragmenty nebo třeba hesla či jakákoli další sdělení na bázi textu. Fantazii se zkrátka meze nekladou, nebo alespoň ne v rámci toho, co považujeme za divadelní text.

Pokud vás zajímá klimatická změna, pokud máte ambici k problematice přispět, a pokud zároveň píšete, ať už na profesionální nebo amatérské bázi, pošlete nám vaše dílo a my jej zařadíme do publikace, kterou chceme vydat. Do sborníku, který nabízí divadelní texty s tematikou klimatické změny.

TERMÍN: výzva je platná pro celý rok 2023!
HONORÁŘ: ten nabízíme jen v podobě prohloubení vlastního zájmu o téma, v podobě společné snahy o udržitelnost planety

A pokud se i bez napsaného textu chceš stát součástí co2kolektivu, napiš prostě mail na výše uvedenou adresu.

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/