14.05.2021 07:25

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.  Mimořádně úspěšné představení je nyní k vidění online na divadelním videoportále  Dramox.cz.

Tragikomedie ze současnosti má skvělé obsazení (Martin Myšička, Hynek Čermák, Václav Neužil, Klára Melíšková, Jana Holcová, Lada Jelínková) a přibližuje dvě věci, ve kterých jsou Češi skutečně dobří: pití alkoholu a dabing. Hořko-vtipná komedie o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující dabingové studio, se přesouvá od smíchu k tragédii, od abstinence k opilosti, od inspirace a všemohoucnosti k agresivitě a destrukci. Dabing Street pro Dejvické divadlo napsal jako svou třetí divadelní hru režisér a scenárista Petr Zelenka, který chtěl zachytit čas, kdy skončila všechna legrace, ale divák se ještě může smát.

++ citace Dejvického divadla / Petra Zelenky 

Další „dramoxové“ tipy z Dejvického divadla:

Šťovík, pečené brambory

Trpká komedie o třech dějstvích a dvou poločasech se odehrává v šatně tří fotbalových rozhodčích před zápasem, který má mít v postupu jednoho z nich zásadní význam.

Černá díra

Inscenace, vzniklá na základě „řízené improvizace“ interpretů, si hraje se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí.

Příběhy obyčejného šílenství

Černá komedie o vztazích mezi lidmi, hodně o lásce, ale také o šílenství, které nás obklopuje a jediné, co se s tím dá dělat, je brát ho jako inspiraci.

Teremin

Hra vychází z osudů skutečné postavy, ruského vědce, hudebníka, ale také tajného špiona Lva Sergejeviče Teremina, muže, o kterém prohlásil Robert Moog, že nebýt jeho, nikdy by nedokázal sestrojit syntezátor.

(info o vstupenkách a voucherech)

O Dramoxu

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel a majitel značky Livesport, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností, a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.

Autor článku: Dominika Kučinská

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.