30.09.2020 09:58

Depresivní děti touží po penězích uvedou autorskou inscenaci Tvá ústa měla hořkou chuť

Autorskou inscenaci studentek DAMU Antonie Rašilovové a Kateřiny Coufalové „Tvá ústa měla hořkou chuť“ uvede v premiéře soubor Depresivní děti touží po penězích v prostorách Venuše ve Švehlovce 30. září od 20:00. Inscenace vznikla z iniciativy hereček Rašilovové a Coufalové pod režijním vedením Jakuba Čermáka. Její work-in-progress formu uvedl festival Venušiny dny 19. června. Od této sezóny si ji soubor Depresivní děti touží po penězích vzal pod svá křídla a bude ji uvádět na domovské scéně.

„Když mě oslovily studentky prvního ročníku DAMU, Kateřina Coufalová a Antonie Rašilovová, a požádaly mne, abych jim zrežíroval představení, uvědomil jsem si, jak je to dávno, kdy mi bylo 20 let. A tak tato spolupráce byla příležitostí vstoupit opět do období mládí, hledání té pravé lásky, trápení se pro ni i extáze z toho splynout s někým další. Myslím si, že představení tak funguje jak pro vrstevníky hereček, které se tu svěřují i se svými vlastními zkušenostmi, tak pro někoho, kdo si chce připomenout, jaké to bylo, když byl ještě čistá bytost hledající svou spřízněnou duši,“ říká o inscenaci spoluautor a režisér Jakub Čermák.

Dvojice hereček zkoumá na pozadí příběhu o princezně Salome a proroku Jochannanovi, jak chutná láska i nenávist a jaké by to bylo, dostat hlavu bývalého přítele na stříbrném podnose. Nebojí se ani odhalit divákům vlastní příběhy a zkušenosti z nevydařených vztahů a vtahují je do emocionální horské dráhy, která nikomu nešťastně zamilovanému nepřipadá cizí. Příliš patosu zde ale nehledejte, inscenace je prodchnuta ponižujícími trapasy, hořkým humorem i trpkým poznáním. Tvá ústa měla hořkou chuť jsou zkrátka kabaretem životních osudů.

http://depresivnideti.eu/

Autor článku: Alena Julie Novotná