15.11.2017 17:27

Divadelní dílnička, hudebně taneční retro večer i scénické čtení nové hry během Noci divadel v divadlech ABC a Rokoko

V sobotu 18. listopadu se v rámci Noci divadel otevřou brány Městských divadel pražských. Nejmenší návštěvníci se mohou společně se svými rodiči zúčastnit Divadelní ABCedy. V Divadle Rokoko proběhne scénické čtení nové hry Ve foyer stojí ďábel, kterou napsala Kristýna Šrolová. Celý večer pak uzavře Hudebně taneční retro večer ve stylu 60. let v Divadle ABC.

Ve zkušebně Divadla ABC bude od 14 hodin probíhat další část Divadelní ABCedy, tentokráte s názvem Mulisy, mulisy, zapeklité zákulisí! Děti i jejich rodiče mohou společně objevit tajemství, která se skrývají za oponou. O své práci jim více poví i divadelní technici. Tato divadelní dílnička je určena dětem od 3 do 7 let. Kvůli omezené kapacitě je nutné si zakoupit vstupenky.

V Divadle Rokoko si mohou návštěvníci poslechnout novou dosud neuvedenou hru Ve foyer stojí ďábel. Její autorka Kristýna Šrolová divákům poodhalí to, co se děje ve foyer, když právě sedí v hledišti. Těšit se můžete na Veroniku Khek Kubařovou, Dianu Šoltýsovou, Stanislavu Jachnickou, Henrietu Hornáčkovou, Jiřího Hánu, Aleše Bílíka, Viktora Dvořáka a speciálního hosta.

Program Noci divadel v Městských divadlech pražských uzavře Hudebně taneční retro večer ve stylu 60. let. Jak už název napovídá, můžete si přijít poslechnout i zatančit na nejznámější hity z této doby. K tanci a poslechu vám zahraje živá kapela a zazpívají herci, které můžete znát z inscenace 60ʼs aneb Šedesátky.

Celý program nejen k Noci divadel, ale i další informace k inscenacím v Městských divadlech pražských naleznete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Autor článku: Zuzana Vernerová