23.02.2019 10:29

Divadelní festival Červený Kostelec 2019

Únor bílý, pole sílí a divadelníci z několika krajů se sjíždějí do divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Po 4 dny od 21. do 24. února tam bude probíhat již 22. ročník divadelního festivalu, kde své inscenace představí 11 souborů.

Divadelní festival, který je krajskou postupovou přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla se těší každoročně velké oblibě. O tom svědčí jak zájem z řad diváků, tak i přihlášených souborů. Součástí programu jsou kromě divadelních představení i rozborové semináře a večery plné zpěvu a hudby.

Festival zahájí pohádka Elixír a Halíbela, nebude chybět ani drama, ačkoli v programu jasně převažují komedie. Diváci se mohou těšit na inscenace jako Lola běží o život, Divotvorný hrnec, Pan Kaplan má třídu rád a řadu dalších. Soubory přijedou z Náchoda, Nového Města n/M, Poděbrad, Chlumce n/C, Pardubic, Jaroměře nebo Vrchlabí. Po každém představení uslyší soubor hodnocení svého výkonu od lektorského sboru, který nejen nakonec nominuje vítěze do celostátního kola. Přehlídka bude zakončena v neděli v 15 h vyhlášením výsledků.

Tradice festivalu začala na jaře roku 1998. Kdy setkání divadelníků a tvořivých lidí vyústilo v pravidelnou akci. V dnešní uspěchané době je to příležitost k obrovské porci zábavy a inspirace pro veřejnost i samotné aktéry.

Festival pořádají: Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko Červený Kostelec, Divadelní soubor NA TAHU a Volné sdružení východočeských divadelníků za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR. Hlavním partnerem přehlídky je velkoobchod s nářadím Fortica.

http://www.mksck.cz/page/9888/divadelni-festival-2019

Autor článku: Marta Bergmanová

Divadelní festival Červený Kostelec 2019

Amatérské divadlo

19.03.2019

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

Ulice, náměstí a další veřejné prostory opět ožijí díky celostátnímu happeningu ZUŠ Open pestrým programem všeho druhu umění. Základní umělecké školy z celé republiky spojí své síly a nabídnou společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit. Pro velký zájem všech příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se rozhodl Nadační fond Magdaleny Kožené rozšířit letošní ročník ZUŠ Open do dvoudenní akce v termínu 31. 5. – 1. 6. 2019.

17.03.2019

Dětský taneční svět v Hybernii – malé objevy na velkém jevišti

Světový den divadla pro děti a mládež se slaví na konci března již od počátku jednadvacátého století. Akce, v rámci níž se konají nejrůznější slavnosti, festivaly a představení, každoročně vyzdvihuje významnou úlohu, kterou může divadlo sehrávat v životech mladých diváků. Taneční centrum Praha při této příležitosti v pondělí 18. března od 19 hodin v divadle Hybernia představí volně komponovaný program s názvem „Dětský taneční svět“, v němž se bude prezentovat práce špičkových dětských tanečních studií.

11.03.2019

Taneční centrum Praha oslaví Světový den divadla pro děti a mládež představením v divadle Hybernia

Světový den divadla pro děti a mládež slavíme vždy 20. března na popud Světové asociace divadel pro děti a mládež již od počátku tisíciletí. Letos jsme zajistili blízký termín a kvalitní podmínky pro prezentaci špičkových dětských tanečních studií, které představíme ve volně komponovaném programu: Dětský taneční svět.