30.10.2015 12:53

Divadelní hra ONY zachycuje zkušenosti sedmi žen bez domova

Zkušenosti sedmi žen bez domova zachycuje dokumentární divadelní představení ONY, které je možné vidět dnes večer a v sobotu ve Studiu Alta v pražských Holešovicích. Hra se zpěvem, živou hudbou a výtvarnými objekty se zaměřuje hlavně na vztahy, a to rodičovské, partnerské i přátelské. Uvádí ji prospěšná společnost Jako doma. Začátek je v 19:30.

"Představení uvádí diváky do světa násilí, ztrát, smutku a nekončícího strachu. Zároveň těmito obrazy probleskují i naděje na lepší zítřky, hrdost, humor a vůle nepadnout na kolena a nevzdat se," uvedla Lenka Vrbová ze společnosti Jako doma.

Hru, která měla premiéru koncem května, vytvořilo pod vedením režisérky Kateřiny Jungové sedm žen různého věku, které mají zkušenost s bezdomovectvím. Autorky na ženské autorské představení získaly podporu z norských fondů a z Nadace Život umělce.

Pořádající společnost Jako doma vznikla v roce 2012. Zaměřuje se právě na práci se ženami bez domova. Snaží se upozornit na genderové rozdíly bezdomovectví. Klientky zapojuje do činnosti organizace. Má například úspěšný projekt Kuchařky bez domova, který odstartoval před dvěma lety. Ženy v tísni díky němu nabízejí ho na trzích, festivalech či při jiných příležitostech jídlo vlastní výroby za dobrovolný příspěvek.

Autor článku: ČTK: ktk, mol

Divadelní hra ONY zachycuje zkušenosti sedmi žen bez domova