03.02.2017 10:51

Divadelní spolek Kašpar se opět představí v Ostravě

Divadelní spolek Kašpar se od 1. do 6. dubna představí v ostravském Divadle Petra Bezruče na 16. ročníku divadelní přehlídky Kašparův ostravský týden. Na programu bude komedie Mikulášovy patálie, klasická inscenace Višňový sad, hořká komedie Iluze nebo oceňovaná inscenace Terminus, řekla dnes ČTK Michaela Kubicová z Divadla Petra Bezruče.

Divadelní spolek Kašpar se v Ostravě každoročně prezentuje na jaře, kdy v krajské metropoli představuje nejlepší hry ze svého repertoáru. "Do Ostravy se rádi vracíme. Při představeních tu bývá skvělá atmosféra, dobré publikum. Jen se podívejte, letos jsme tu již pošestnácté za sebou a pevně doufám, že ne naposledy," řekl principál Jakub Špalek.

Letošní ročník Kašparova ostravského týdne odstartuje komedie Mikulášovy patálie. "Ač je známá knižní předloha určena především dětem, nejedná se o vyloženě dětské představení, ale o takzvané představení rodinné," uvedla Kubicová. V příbězích ze života malého Mikuláše a jeho kamarádů se představí například Matouš Ruml, Martin Hofmann či Milena Steinmasslová.
Hořká komedie Iluze předního současného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva je životním příběhem dvou párů. "Manželé Sandra a Denni se po léta setkávali s Albertem a Margaret na rodinných oslavách i v běžných situacích, vzájemně se podporovali, a možná také před sebou leccos zamlčovali. Teprve na samém sklonku života si vyjevují, co se mezi nimi během uplynulých desetiletí odehrávalo, kdo koho podváděl a kdo koho miloval," přiblížila Kubicová.
Přehlídka bude pokračovat klasikou, tedy Čechovovou hrou Višňový sad, a poslední dva dny Kašparova ostravského týdne budou patřit inscenaci hry Terminus britského dramatika Marka O'Rowea. Její režisér i protagonisté byli nominováni na Cenu Marka Ravenhilla, Alfréda Radoka či Cenu Divadelních novin. "Jedná se o text, který se na českých jevištích jen tak nevidí," uvedl režisér Marek Němec. Hra byla uvedena už během loňské přehlídky a u diváků měla mimořádný ohlas, na programu se tak objeví letos znovu.

http://www.divadlovceletne.cz/

www.bezruci.cz

Autor článku: ČTK: mtk, dvd