11.06.2002 00:00

Divadelní studio Ž žáků Bolka Polívky

OTEVŘENÍ NOVÉ RESTAURAČNÍ SCÉNY V BRNĚ !

V pátek 14. června 2002 bude otevřena nová „divadelně-restaurační“ scéna v centru Brna - DIVADELNÍ STUDIO „Ž“ žáků Bolka Polívky v budově TVCENTRA na Dominikánské ulici 11. Slavnostnímu přípitku bude následovat příjemné posezení s Jazz Gangem – skupinou členů rozhlasového orchestru Studia Brno a orchestru Gustava Broma.

Pravidelný provoz Divadelní studio zahájí od 17. června 2002 uvedením hry Don Quichote de la Mancha. V programu se budou nadále objevovat i další divadelní hry žáků Bolka Polívky – alchymisticko-uměnovědná klaunika Neslyšitelný řev umění, didaktickou klaunikyáda uchopenou dle vzoru velkého českého emigranta Jana Ámose Komenského Don Quijote de la Ancha, či mluvená hudební klaunónie Konžert. Tyto originální autorské hry, které označují jako „klauniky" zde budou pravidelně uvádět Ing. Zdeněk Mazač, společně se svým spolužákem PhDr. Zdeňkem Korčiánem, kterého diváci znají z „učitelovy“ Manéže, jako jednoho z protagonistů inscenace Don Quijote a ti druzí a ve výtvarných kruzích pak zejména jako Dr. Vernisace, který neotřelým způsobem zahájil stovky vernisáží.

Žáci budou do svého STUDIA Ž zvát i hosty s obdobnou krevní skupinou. Jedním z prvních to bude Divadlo Facka s autorskou pohybovou inscenací Rumiště. Zapomenuto nebude ani na víkendové pohádky pro malé diváky.

Nespornými výhodami Divadelního studia „Ž“ jsou variabilní hrací prostory ve středověké, nově zrekonstruované budově na Dominikánské ulici, kde je k dispozici jak moderní multifunkční sál, tak prázdninová terasa i románské sklepení.

Studio chce těšit lidi humorem i v prázdninovém období, kdy jsou divadla zavřená a v neposlední řadě umožnit návštěvníkům příjemné doznívání dobré nálady, kterou žáci svého učitele umějí garantovaně výborně nastartovat, v divadelním baru…

sisan@centrum.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti