18.11.2016 12:49

Divadla se otevřou již tuto sobotu. Noc divadel 2016 je tu!

Ve více než stovce divadelních souborů působících v téměř třiceti pěti městech České republiky vrcholí přípravy na největší divadelní svátek v Evropě. Čtvrtý ročník Noci divadel připadá na 19. listopadu a bude stejně velkolepý jako ročníky předchozí. Divadla totiž pro tuto jedinou noc v roce připravují exkluzivní program, který diváci jindy v sezóně nezažijí. Letošní ročník, stejně jako všechny předchozí, koordinuje Institut umění – Divadelní ústav.

Divadla často lákají návštěvníky na prohlídky zákulisí – a to nejen hereckých šaten, ale také výtvarných dílen, maskéren, kanceláří i zkušeben. Diváci tak mají unikátní příležitost nahlédnout pod pokličku samotného procesu vzniku divadelní inscenace. Často jsou také na programu autogramiády i diskuze s herci a tvůrci. Řada divadel letos připravuje také program pro děti, takže v některých divadlech začíná program Noci již dopoledne. Pro děti jsou nejčastěji připraveny pohádky, workshopy a tvůrčí dílny ale i programy s písničkami.

Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, do kterého se letos zapojilo celkem pět evropských zemí. Noc divadel se odehrává ve všech zemích, městech a divadlech současně vždy třetí listopadovou sobotu.

Program Noci divadel je většinou zcela zdarma, či za snížené vstupné. Vzhledem k omezené kapacitě divadel je na některé akce vyžadována včasná rezervace. Kompletní program Noci divadel ve všech městech a divadlech včetně kontaktů a možností rezervace je zveřejněn na www.nocdivadel.cz

Autor článku: Adéla Vondráková

Divadla se otevřou již tuto sobotu. Noc divadel 2016 je tu!