03.01.2002 00:00

Divadlo Alfred va dvoře v lednu

Stage Code: mur-mur

9. - 11. ledna
p r e m i é r a !

Česko-švýcarská skupina uvádí nové představení nonverbálního divadla. Ožijí v něm absurdní postavy z divokých snů, které surrealisticky ale otevřeně zobrazují pravý obsah podvědomí. Každý z nás má svou sbírku vnitřních já. Jen ve snech se člověk může jako chameleon přeměnit na cokoliv, aby dosáhl svého. Vše má svou absurdní logiku. Figurky z našeho vnitřního světa za nás hrají Magické divadlo a situace se střídají v neúprosném tempu. Představení “mur-mur” jsou pootevřená dvířka do tajné klece vlastní mysli.
Projekt vznikl za podpory Open Society Fund Praha.

Tři ženy, tři tance

16. - 18. ledna
Komponovaný taneční večer ze tří sólových autorských představení – Ioana Popovici: “Buy a Soup, Get One For Free” (...Někdy už se nedivím ničemu, jedině polévka zadarmo je opravdu cosi zvláštního...), Veronika Švábová: “Obsessión” (...Okamžik, kdy se projeví pravá podstata člověka, kterou neukazuje a před kterou většinu času prchá...), Adéla Stodolová: “Za tím” (Viděla jsem ženu, která seděla a přitom přísně hleděla, a já si myslela, že snad úplně oněměla. Ne, ona se zatím skoro udusila.)

Vojta Švejda: Bliss

23. - 25. ledna
p r e m i é r a !

Představení originálně spojující herecké postupy klasické pantomimy a klauniády s živou hudbou, zvukovými efekty a střihovou stavbou moderního komiksu – komiksová klauniáda.
Básnílek Bliss bydlí v podkroví vysokého domu, kde je blízko do nebe, ale daleko k zemi. Žije si tam svůj samotářský živůtek. Ve svém světě je naprostá jednička. Fakt. Bliss rád vynalézá, spí a sní, ale ke svému životu potřebuje také něco jiného...

Kabinet divadla Alfred ve dvoře

30. a 31. ledna
Seminář o získávání grantů na realizaci uměleckých projektů. (Přesný čas konání a příjem přihlášek na telefonu 02/ 3337 6997.)
Projekt Kabinet podpořila Open Society Fund Praha.

Autor článku: redakce