09.09.2019 10:53

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami chce v příštím roce jedno z premiérových představení odehrát v lesním divadle Skalka

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami chce v příštím roce jedno z premiérových představení odehrát v lesním divadle Skalka v Novém Podlesí. Na příští sezonu chystá šest premiér - dvě na malé scéně, tři na velké a jednu by soubor mohl vyzkoušet ve venkovních prostorách, řekl dnes ČTK ředitel divadla Petr Bednář.

„Domlouváme se, že bychom tam udělali regulérní venkovní premiéru a že by tam příbramské divadlo mělo svou letní scénu. Ale nebylo by to samozřejmě jen o příbramském divadle, budou se tam dělat i jiné věci," řekl Bednář k využití scény v Novém Podlesí, kde jinak hrají zejména ochotníci.

Pokud by se akce v lesním divadle neuskutečnila, premiér by bylo jenom pět. V příbramském divadle se v příštím roce bude rekonstruovat hlediště. Práce jsou sice naplánovány na letní prázdniny, ale soubor bude muset i tak budovu opustit o něco dříve než obvykle.

Dramaturgický plán na příští rok se bude teprve připravovat. Příbramské divadlo na rozdíl od jiných scén sestavuje tento plán vždy na kalendářní rok. Vedení divadla k tomu kdysi přiměla skutečnost, že před Vánoci spousta lidí kupuje jako dárek pod stromeček předplatné na představení.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr, foto: Splašené nůžky

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami chce v příštím roce jedno z premiérových představení odehrát v lesním divadle Skalka

Inscenace

17.09.2019

Divadelnímu muzikálu Davida Bowieho Lazarus bude předcházet prolog v kině Aero

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi.

16.09.2019

Palác Akropolis zahájí divadelní sezónu třemi zářijovými premiérami

Divadelní sezóna se rozbíhá a podzim v Paláci Akropolis je plný premiér. Odstartuje je v neděli 22. září soubor Ufftenživot s obnovenou premiérou představení KEEP CALM zabývající se životním stylem a všedními situacemi českých mileniálů. Ve středu 25. září následuje skupina Tantehorse s premiérou projektu Emergency Dances I. Svá díla na něm představí choreografky Johana Pocková spolu se Sabinou Bočkovou a Denisou Musilovou, které se zabývají pozicí médií v současnosti a jejich vlivem na společnost.

16.09.2019

Jatka78 slaví páté narozeniny

Jatka78 do letošní sezóny vstupují slavnostně. 5. listopadu 2019 totiž uplyne přesně 5 let od doby, kdy se uskutečnila první Mše za duše a kdy byl spuštěn zkušební provoz nové divadelní scény v Pražské tržnici. Ta postupně ožila pravidelnou divadelní produkcí, která nabízí nejen nový cirkus, ale také současný tanec, činohru a pravidelný dětský program.