09.09.2019 10:53

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami chce v příštím roce jedno z premiérových představení odehrát v lesním divadle Skalka

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami chce v příštím roce jedno z premiérových představení odehrát v lesním divadle Skalka v Novém Podlesí. Na příští sezonu chystá šest premiér - dvě na malé scéně, tři na velké a jednu by soubor mohl vyzkoušet ve venkovních prostorách, řekl dnes ČTK ředitel divadla Petr Bednář.

„Domlouváme se, že bychom tam udělali regulérní venkovní premiéru a že by tam příbramské divadlo mělo svou letní scénu. Ale nebylo by to samozřejmě jen o příbramském divadle, budou se tam dělat i jiné věci," řekl Bednář k využití scény v Novém Podlesí, kde jinak hrají zejména ochotníci.

Pokud by se akce v lesním divadle neuskutečnila, premiér by bylo jenom pět. V příbramském divadle se v příštím roce bude rekonstruovat hlediště. Práce jsou sice naplánovány na letní prázdniny, ale soubor bude muset i tak budovu opustit o něco dříve než obvykle.

Dramaturgický plán na příští rok se bude teprve připravovat. Příbramské divadlo na rozdíl od jiných scén sestavuje tento plán vždy na kalendářní rok. Vedení divadla k tomu kdysi přiměla skutečnost, že před Vánoci spousta lidí kupuje jako dárek pod stromeček předplatné na představení.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr, foto: Splašené nůžky