03.12.2018 10:49

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami retromuzikál Dáma na kolejích

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede jako svůj poslední letošní titul retromuzikál Dáma na kolejích podle předlohy Ladislava Rychmana. V režii Lumíra Olšovského se divákům představí Lucie Pernetová, Jiří Vojta, Ivana Krmíčková nebo Vladimír Senič. Premiérová představení jsou plánována na 6. a 7. prosince, uvedla Andrea Vasilová z divadla.

Hlavní hrdinkou muzikálu podle známého filmu z 60. let je ušlápnutá tramvajačka Marie, která jednou na ulici spatří svého manžela líbat se s atraktivní slečnou. V šoku vybere všechny úspory z vkladních knížek a začne od základu měnit nejen svůj vzhled, ale i celý život.

Slavnou filmovou muzikálovou předlohu pro příbramské divadlo připravil podle vlastní adaptace herec a režisér Olšovský. Na téma zrady, emancipace, prozření a hlavně lásky nahlíží s nadsázkou a laskavým humorem. V inscenaci nechybí taneční čísla, o hudební stránku se postará kapela příbramského divadla Los Trumberos.

V dalších rolích se představí Anna Fixová, Martin Dusbaba, Petr Florián, Jan Konečný, Filip Müller, Jaroslav Someš, Robert Tyleček, Lukáš Typlt, Kateřina Fixová, Helena Karochová, Eliška Nejedlá či Monika Timková.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami retromuzikál Dáma na kolejích

Inscenace

11.12.2018

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uzavře letošní rok premiérou Její pastorkyně

Milostný trojúhelník, nemanželské dítě a svědomí, které tíží spáchání hrozného činu. Tragický příběh vdovy Kostelničky a její schovanky Jenůfy se na jeviště Moravského divadla vrací po třiadvaceti letech, a to v roce, ve kterém si připomínáme devadesát let od úmrtí Leoše Janáčka. Režie inscenace Její pastorkyňa se ujal Václav Málek, autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 14. prosince v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

11.12.2018

Neslyšící herci z JAMU propojí osudy skladatele Leoše Janáčka a básníka Rabíndranátha Thákura

Dva kulturní velikáni a jejich životní osudy se střetnou v nové inscenaci Srdce v prachu, oči planoucí, jejíž česká premiéra se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 19 hodin ve studiu Marta. Tato scéna Divadelní fakulty JAMU tak uvede absolventskou autorskou inscenaci Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící v režii odborné asistentky Adély Kratochvílové. Mozaiku ze života a díla hudebního skladatele Leoše Janáčka a indického básníka bengálského původu Rabíndranátha Thákura nastudovalo celkem devět herců.

11.12.2018

Činohra Jihočeského divadla uvede v roce 2019 tři světové premiéry podle literárních předloh tří současných českých spisovatelů

Sezónu 18/19 věnuje činoherní soubor Jihočeského divadla na oslavu vzniku samostatného československého státu čistě českým autorům. V roce 2019 uvede tři světové premiéry podle literárních předloh tří současných českých spisovatelů.