03.12.2018 10:49

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami retromuzikál Dáma na kolejích

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede jako svůj poslední letošní titul retromuzikál Dáma na kolejích podle předlohy Ladislava Rychmana. V režii Lumíra Olšovského se divákům představí Lucie Pernetová, Jiří Vojta, Ivana Krmíčková nebo Vladimír Senič. Premiérová představení jsou plánována na 6. a 7. prosince, uvedla Andrea Vasilová z divadla.

Hlavní hrdinkou muzikálu podle známého filmu z 60. let je ušlápnutá tramvajačka Marie, která jednou na ulici spatří svého manžela líbat se s atraktivní slečnou. V šoku vybere všechny úspory z vkladních knížek a začne od základu měnit nejen svůj vzhled, ale i celý život.

Slavnou filmovou muzikálovou předlohu pro příbramské divadlo připravil podle vlastní adaptace herec a režisér Olšovský. Na téma zrady, emancipace, prozření a hlavně lásky nahlíží s nadsázkou a laskavým humorem. V inscenaci nechybí taneční čísla, o hudební stránku se postará kapela příbramského divadla Los Trumberos.

V dalších rolích se představí Anna Fixová, Martin Dusbaba, Petr Florián, Jan Konečný, Filip Müller, Jaroslav Someš, Robert Tyleček, Lukáš Typlt, Kateřina Fixová, Helena Karochová, Eliška Nejedlá či Monika Timková.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr