11.10.2017 13:43

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede hru Michaela Frayna Číňani

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede hru britského dramatika a spisovatele Michaela Frayna Číňani. Divákům se představí Anna Fixová a Jaromír Nosek, premiéra je plánována tento čtvrtek, sdělila dnes ČTK Jitka Honischová z divadla.

V krátké hodinové komedii publikum sleduje potíže manželského páru při přípravě a průběhu jednoho večírku pro přátele. Přibližně osm postav ztvární jen dva herci - Fixová s Noskem. „Divadelnost spočívá v tom, že herci nejen hrají, ale že si i hrají," uvedla dramaturgyně Kateřina Fixová. Hlavní hrdinové se podle ní nevyznají ve svých kamarádech, všichni jsou si podobní. „Pro herce je to opravdu nesmírně náročné, protože každou chvíli ztvárňují někoho jiného, přicházejí, odcházejí, převlékají se, mění hlasy," dodala dramaturgyně.

V krátké době jde o druhou premiéru na příbramské scéně. Minulý týden divadlo uvedlo hru britského dramatika, nositele Nobelovy ceny za literaturu a jednoho z průkopníků absurdního dramatu Harolda Pintera Narozeniny v hlavní roli s Jiřím Vojtou. „Přidat představení na malé scéně bylo přání vedení divadla. Káťa Fixová přišla s návrhem nazkoušet Číňany právě proto, že budou obsazeni pouze dva herci. Jediná možnost byla zkoušet inscenaci proti Narozeninám, které se hrají na velké scéně," uvedl režisér Milan Schejbal.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, dr