14.09.2020 11:20

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede inscenaci Třicet devět stupňů

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede inscenaci Třicet devět stupňů britského herce a dramatika Patricka Barlowa. V parodii na klasickou špionážní detektivku se publiku představí Jan Konečný, Anna Fixová, Martin Dusbaba a Kryštof Grygar, hru se souborem nastudovala Kateřina Baranowska. Premiérová představení jsou plánována na čtvrtek a pátek, řekla dnes ČTK zástupkyně ředitele divadla Anna Čiperová.

Navzdory pandemii koronaviru jsou podle Čiperové obě představení vyprodána. Lidé ale musejí počítat s tím, že se v divadle stejně jako v jiných vnitřních veřejných prostorech v republice nosí roušky.

Hlavní hrdina hry Třicet devět stupňů světoběžník Hannay v podání Konečného se podivnou shodou okolností dostane do prekérní situace - v jeho bytě se stane vražda a on je hlavním podezřelým. Snaží se proto uniknout, ale hlavně nalézt a usvědčit pravé viníky.

Barlow upravil do divadelní podoby přibližně sto let starý román skotského spisovatele Johna Buchana, který v roce 1935 ve filmové podobě natočil Alfred Hitchcock. Autor jevištní dramatizace filmové napětí propojil s klaunskou rozpustilostí. Hrdina musí překonat i klasická protivenství akčních hrdinů, například prchá po střeše jedoucího vlaku a podobně.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, hj