21.03.2007 00:00

Divadlo Archa zahajuje sérii dílen nazvanou Archa.lab Ateliér

Divadlo Archa zahajuje otevřenými hodinami 28. a 29. března sérii pravidelných dílen pro veřejnost. Dílny vedou zkušení lektoři, členové platformy Archa.lab, Adéla Laštovková Stodolová, Dora Kršková Terrazas, Josef Rosen, Rosťa Novák, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) i umělecká ředitelka Archa.lab Jana Svobodová.

"Snahou Divadla Archa je otevřít nové divadelní trendy co nejširšímu publiku. Interaktivní forma workshopů a dílen je nejpřirozenější cesta, jak se vzájemně poznat a praktickým způsobem i zábavou cestou si ověřit, co vše dnes může být divadlem," říká Jana Svobodová.

Ve středu 28. března v 16.00 proběhne otevřená hodina dílny nazvané "(Ne)známé pohledy". Výtvarně-akční ateliér pro děti ve věku od šesti do deseti let vede Dora Kršková, která má vedle své herecké práce zkušenosti s prací s dětmi z workshopů v Mexiku, uprchlických táborech v ČR nebo v Bosně. Děti se naučí vytvořit si vlastní loutku a připravit s ní krátké představení. Dílna bude probíhat každou středu až do 20. června.

Ve čtvrtek 29. března zahajují svůj běh dvě dílny. Herec, performer a improvizátor Josef Rosen vede "Ateliér tvořivé dramatiky" pro mladé zájemce ve věku od 12 do 15 let. Ve svém ateliéru se bude věnovat hrám s výměnou rolí, improvizaci a komunikačním dovednostem. "Pohybová dílna pro herce a performery" probíhá pod vedením choreografky Adély Laštovkové Stodolové a začíná v 18.30. Adéla se zaměřuje na rozpohybování těl a bude zájemce připravovat na vědomé ovládání a pohyb celého těla. I tyto dílny budou v pravidelném týdenním rytmu probíhat až do konce června.

Režisérská dvojice SKUTR, Rosťa Novák a Jana Svobodová pak připravují intenzivní víkendové kursy autorské divadelní práce, akrobacie a sociálního a komunitního divadla.

Zdroj: Jiří Sulženko, jiri.sulzenko@archatheatre.cz 

Autor článku: redakce