01.12.2009 00:00

DIVADLO (bez záruky) PRAHA hraje v Činoherním klubu

ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:

DIVADLO (bez záruky) PRAHA: NEVĚSTA

Jen blbec nechce peníze ani pannu, nebo pannu bez peněz, ale peníze bez panny nebo pannu s penězma! Poetická komedie o tom, jak získat bohatství a lásku v jedné vteřině.

Úterý 8. prosince v 19.30 hodin

Autor: MICHAL HECHT a soubor (na motivy hry ADOLFA HOFFMEISTERA)

Režie: MICHAL HECHT / Technická spolupráce: SIMONA BEZOUŠKOVÁ

Hrají: PETR BLÁHA NEJEDLÝ, GABRIELA VLKOVÁ NEBO GABRIELA KOBESOVÁ, PETR BARTOŠKA, PAVEL NÝDRLE, JAROSLAVA PEPRLOVÁ, DAVID SLÍŽEK, ZDENĚK GREČNÁR J.H., GABRIELA LEDEREROVÁ, MARKÉTA ŠAFÁRIKOVÁ, MONIKA FEJGLOVÁ.

ADOLF HOFFMEISTER byl český spisovatel, publicista, dramatik, malíř, karikaturista a překladatel. Narodil se 15. srpna 1902, vystudoval práva a začal pracovat v právnické kanceláři svého otce. V roce 1920 spoluzakládal seskupení českých avantgardních umělců Devětsil, spolupracoval s Osvobozeným divadlem a psal pro Lidové noviny. V roce 1939 emigroval do Francie, po její okupaci utekl do Maroka, kde byl vězněn v internačním táboře. V roce 1941 se mu podařilo odcestovat do USA. Po skončení války se vrátil do Čech, od roku 1948 pracoval jako vevyslanec ve Francii, v letech 1954 - 1956 byl rektorem Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, po roce 1970 mu byla zakázána činnost. Zemřel o tři roky později. Dnes jsou ceněny zejména jeho karikatury významných osobností meziválečné avantgardy, se kterými se osobně znal – Maxe Ernsta, Tristana Tzary (ukázka zde), Andrého Bretona nebo Pabla Picassa.

Amatérský divadelní soubor založený roku 1991 v Praze. Během let několikrát změnil svůj styl i dramaturgii. Od experimentů s existenciálními myšlenkami došel přes období klasické situační komedie až k dnešní fascinací „tajemnem světa”. Členové ĎBZ sdílejí vizi divadla, které vypráví příběhy, provokuje představivost a dívá se na život z úhlů, které diváka předtím nenapadly. Po celou sobu své existence ĎBZ dělá čest svému jménu: nenabízí žádné záruky, nevíte, čím vás překvapí, kdy přijede a jestli po představení opravdu odjede.

V Činoherní klubu v projektu „ČK uvádí:“ soubor hrál hru Christo Bojčeva Titanic Orchestra.

***

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2009 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Vstupenky za 90 Kč lze zakoupit v pokladně Činoherního klubu, Ve Smečkách 26, Praha 1 a rezervovat na www.cinoherniklub.cz.

Těšíme se na shledanou.

Zdroj: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Autor článku: Informace z divadel