22.11.2016 09:28

Divadlo Bolka Polívky uvede příběh čtyř zoufalců – komedii SRNKY

Divadlo Bolka Polívky uvede v pondělí 28. listopadu 2016 v 19 hodin premiéru autorské komedie Tomáše Svobody SRNKY. Ta vypráví příběh čtyř mužů, životních nešťastníků, jež svede dohromady jedna osudná noc.

Srnky jsou příběhem outsiderů s kuriózními osudy: dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru; mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý; vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který vždy po orgasmu pláče, protože si myslí, že to je naposledy. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky, „zaučovatelky“. Cesty všech se nečekaně spojí právě jedné noci a jejich příběhy najdou rozuzlení až díky srnkám, které se objeví, Bůh ví odkud…

“Čtyři lidské kuriozity bojují o své štěstí. A ono kolem nich běhá v podobě srnek. My sami jsme podivní lidé, a proto o této podivnosti vyprávíme. Pamatuji si kamaráda, který vždy když šel na velkou, tak se musel svléknout do naha. Jednou tak učinil u své dívky v koupelně před toaletou, a její matka šaty ležící na zemi vhodila do pračky. První oběd u jeho milé tak získal úplně jiný rozměr. Srnky jsou plné podobných příběhů. Těšte se!” přibližuje režisér Tomáš Svoboda.

Každá nová premiéra autorské hry je naplněním cílů Divadla Bolka Polívky. Podporu vzniku současné české autorské divadelní tvorby vnímáme jako nezbytnou a přínosnou. Autor hry Tomáš Svoboda vzal na sebe nelehkou úlohu vedle režie se ujal i scénografie a kostýmních návrhů k inscenaci. Je pro nás malým zázrakem, že v celkem skromných podmínkách soukromého divadla vzniká další vtipná, vizuálně zajímavá, a po všech stránkách svébytná inscenace. Velký dík patří všem, kdo se na inscenaci podíleli. říká ředitel DBP Ondřej Chalupský.

Autor a režie: Tomáš Svoboda
Hrají: Josef Polášek, Pavel Šimčík, Miroslav Sýkora, Milada Vyhnálková, Mariana Chmelařová, Irena Kristeková, Kristýna Štarhová, Roman Blumaier

Premiéra: 28. listopadu 2016 v 19.00

www.divadlobolkapolivky.cz 


Autor článku: Klára Kadlecová

Divadlo Bolka Polívky uvede příběh čtyř zoufalců  – komedii SRNKY