15.04.2013 14:05

Divadlo Comica Economica v Činoherním klubu

Dvě hry Bohumíra Štědroně, Globální slavnostFacenet, představí soubor Comica Economica v neděli 21. dubna v Činoherním klubu v rámci přehlídky amatérského divadla „Činoherní klub uvádí:“.

Miniparodií na Zahradní slavnost Václava Havla je Štědroňova původní hra Globální slavnost. V ní si ministerstvo, jež má být zrušeno, vymyslí, že světu hrozí smrtelná rybí angína přenosná na člověka. Po konferenci Praha-New York propuká globální slavnost, jejímž prostřednictvím celý svět bojuje proti nákaze. Na závěr zasahuje do děje i „Výbor pro vyšetřování nedemokratické činnosti“.

Hra Facenet hovoří o založení celosvětové počítačové sítě na Harvardu krátce poté, co se Mark rozešel s atraktivní přítelkyní a konec vztahu začal řešit intenzivním programováním. V rámci tohoto dění je také rektorka, která se nadstandardně zajímá o mladé studenty, odvolána a posléze jmenována prorektorkou pro mravnost...

Divadelní soubor Comica Economica uvedl svoji první inscenaci v roce 2010. K posluchačům VŠE Praha se postupně přidali i studenti Univerzity Karlovy a ČVUT. Divadlo tedy vystupuje jak na VŠE Praha, tak v klubu K4 Karlovy univerzity a ve Studentském domě na Praze 6. Rovněž připravuje knižní vydání Štědroňových her a vystoupení na Masarykově univerzitě v Brně.

Představení v Činoherním klubu bude věnováno 60. výročí Vysoké školy ekonomické v Praze a 20. výročí Fakulty dopravy ČVUT.

Autor článku: Radvan Pácl

Divadlo Comica Economica v Činoherním klubu