16.12.2017 10:44

Divadlo Continuo nabídlo divákům ukázky inscenace Poledne

Dva přibližně dvacetiminutové fragmenty ze vznikající hry Poledne mohli vidět diváci v Divadle Continuo v Malovicích na Prachaticku. Inscenace, která bude mít premiéru v březnu příštího roku v pražské La Fabrice, se zabývá tématem demonstrací 25. srpna 1968 na moskevském Rudém náměstí v SSSR. Jejichž aktéři protestovali proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. Ukázky ze hry Poledne byly součástí dnešní akce Work in progress. ČTK to řekla produkční Divadla Continua Zuzana Bednarčiková.

„Součástí dnešní akce byly i debaty s lidmi z Ústavu pro studium totalitních režimů. Zároveň jsme divákům chtěli představit sezonu 2018 Divadla Continuo a představit prostory Švestkového dvora, kde působíme," řekla Bednarčiková.

Inscenace Poledne vychází ze stejnojmenné knihy Natalie Gorbaněvské, která byla 25. srpna 1968 jednou z osmi protestujících na moskevském Rudém náměstí. Bednarčiková uvedla, že samotné přípravě divadelní hry předcházel rozsáhlý výzkum. Zahrnoval studium historických dokumentů a konzultace s českými i zahraničními historiky, tak rozhovory s žijícími účastníky demonstrace, jejich dětmi a se členy tehdejšího sovětského disentu.

Divadlo Continuo tvoří na usedlosti Švestkový Dvůr v Malovicích u Netolic na Prachaticku. Kombinuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací.

http://www.continuo.cz/

Autor článku: ČTK: rek, mol