01.03.2007 00:00

Divadlo Disk vystaví fotografie mentálně handicapovaných autorů

Praha 1. března (ČTK) - Fotografie mentálně postižených autorů vystaví od pátku pražské Divadlo Disk. Výstava nevšedních snímků nese název Jedinečnost je dar a vznikla v rámci projektu společnosti pro normální život lidí s postižením Pohoda. Fotografie si budou moci zájemci koupit. ČTK to sdělila mluvčí sdružení Kateřina Ličková.

Další černobílé fotografie bude prezentovat student mediálních a komunikačních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Vilém Černý. Jejich aktéry jsou Marcel, třicetiletý mladý muž s kombinovanou vadou, a jeho osobní asistentka Katka.

Fotografie, pohlednice a upomínkové předměty občanského sdružení Pohoda bude na vernisáži v pátek odpoledne podepisovat režisér Jiří Menzel. Režisér a jeho manželka Olga podpořili akce sdružení Pohoda již několikrát. Podle Menzela slovo pohoda neznamená "být za vodou" nebo "v klidu", ale stav mysli člověka, který se navzdory handicapu nemusí obávat zařazení do normálního života.

Občanské sdružení Pohoda již téměř deset let rozvíjí v Praze služby pro dospělé, kterým jejich handicap svým způsobem prodloužil dětství. Provozuje několik chráněných bytů, v nichž žijí, a rodinám postižených poskytuje poradenství při překonávání obtíží způsobených handicapem člena rodiny.

Jitka Klejnová pba mal

Autor článku: ČTK