14.11.2018 14:52

Divadlo Exil připravuje adaptaci filmu Lola běží o život

Divadlo Exil v Pardubicích adaptuje německý film Lola běží o život, který v roce 1998 natočil Tom Tykwer. Inscenace vychází ze stejné zápletky, Lola má 20 minut na to, aby sehnala 100.000 marek a zachránila svého přítele Manniho, řekla dnes ČTK režisérka Naďa Kubínková. Premiéra se koná v sobotu 1. prosince.

„Lolu jsem poprvé viděla před 20 lety a patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Je tam totiž úplně všechno. Je to milostné drama, zároveň je to nesmírně vizuální film, zní tam skvělá muzika a navíc je to asi jediný akční film s filozofickým podtextem," řekla Kubínková.

Lola má tři pokusy na zvrat situace. Manni ztratí igelitku s penězi. Když ji nepředá překupníkovi aut, pro kterého pracuje jako kurýr, nejspíš Manniho zabije. Lola vyráží do ulic Berlína, aby zachránila svou lásku a nechtěně i spoustu dalších.

„Film mě nutil si stále pokládat otázku, co by se stalo, kdybych někam přišla o minutu déle, nebo nastoupila do jiného autobusu. Moc mě bavilo si s touto kauzalitou pohrávat. A kde jinde to jde líp než v divadle. Byla to zkrátka velká výzva, ten scénář jsem psala skoro rok," uvedla Kubínková.

Důležitou součástí filmu i divadelní hry je hudba a projekce. Představení bude mít vlastní hudební doprovod, elektronické skladby s moderním nádechem. Složil je pardubický hudebník Miroslav Papež. Projekce vytvořil režisérčin stálý spolupracovník a fotograf David Macháček. Lolu hraje členka souboru Lucie Hašková.

https://www.divadloexil.cz/

Autor článku: ČTK: Lucie Jelínková, dr