12.05.2021 12:04

Divadlo J. K. Tyla získalo licenci na on-line vysílání světoznámého Lloyd Webberova muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla se v sobotu 22. května 2021 rozloučí s oblíbenou muzikálovou show Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, a to streamem jeho posledního představení, které se odehrálo bez veřejnosti v polovině dubna na Nové scéně DJKT. Derniéru plzeňského nastudování prvního a zároveň jednoho z nejpopulárnějších děl legendární autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice bude možné sledovat od 19.00 po zakoupení vstupenky na zahraničním portále stream.theatre.

Premiéra úspěšného muzikálu pro všechny generace se v Plzni uskutečnila v prosinci 2018, tedy v roce 50. výročí jeho vzniku. Kvůli konci platnosti licenčních smluv měl po dvou letech a desítkách repríz v listopadu loňského roku dospět k derniéře, ta se však kvůli koronavirovým omezením nemohla uskutečnit. „Mám velkou radost, že londýnská licenční agentura po jednáních odsouhlasila našemu divadlu možnost jejího ‚opožděného‘ uskutečnění, navíc prostřednictvím on-line streamu,“ říká ředitel divadla Martin Otava. Ani šéf muzikálu DJKT Lumír Olšovský neskrývá své nadšení z této ojedinělé možnosti: „Jedná se o historicky vůbec první záznam a veřejné odvysílání českého provedení některého z děl světoznámé autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Těší mě důvěra zahraniční agentury k muzikálu DJKT, díky které se diváci budou moci s touto oblíbenou prvotinou rozloučit z pohodlí svých domovů, když zatím stále ještě nemohou do divadla osobně.“

Příběh vyprávějící o Jákobovi, jeho nejoblíbenějším synu Josefovi, zrádných bratrech a jednom úžasném pestrobarevném plášti nastudovala s plzeňským muzikálovým souborem režisérka a šéfka operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková s využitím zdařilého českého přebásnění textaře a libretisty Michaela Prostějovského. V titulní roli Josefa se objeví mladý člen souboru Pavel Klimenda, který byl za svůj výkon oceněn širší nominací na prestižní divadelní Cenu Thálie, v roli vypravěčky celým dějem provede společně s dvacetičlenným dětským sborem Michaela Nosková a jako Faraon vystoupí hostující zpěvák Martin Harich. V dalších rolích diváci uvidí Romana Krebse, Stanislavu Topinkovou Fořtovou, Jozefa Hruškociho, Lukáše Ondruše a více než dvě desítky členů muzikálového souboru DJKT i hostů.

Stream derniéry muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť mohou diváci sledovat 22. května od 19.00 pouze na území České republiky. Vstupenky k zakoupení zde: www.stream.theatre/season/129

 

Autor článku: Martina Drbušková

Divadlo J. K. Tyla získalo licenci na on-line vysílání světoznámého Lloyd Webberova muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.