04.09.2017 10:37

Divadlo Kampa zahájí svou osmou sezónu 14. září 2017

Divadlo Kampa zve všechny své příznivce na neformální zahájení nové sezóny, které se koná ve čtvrtek 14. září od 16h. V divadle bude otevřen divadelní bar, kde si návštěvníci mo­hou dát kávu, víno nebo něco malého na zub a zároveň si mohou prohlédnout divadelní pros-tory včetně zákulisí, seznámit se a pohovořit s organizačním i uměleckým týmem Divadla Kampa. Jsme připraveni zodpovědět všechny všetečné dotazy, vyslechnout chválu i kritiku. Dveře divadla budou otevřeny až do večera. V 19:30h bude nová sezóna zahájena před­stavením Malá vizita s Jaroslavem Duškem a Pjérem la Šéz´em.

V sobotu 16. září se herci a produkční tým Divadla Kampa připojí k akci Zažít město jinak na Malostranském náměstí.

První premiéra v nové sezóně proběhne 22. října. Diváci se mohou těšit na představení di­vadla NaHraně s názvem Dokonalá pitomost (režie Šimon Dominik). Hrají: Barbora Vyskočilová, Pavel Kryl a Ondřej Novák.Na podzim se po dlouhé odmlce vrátí na repertoár Divadla Kampa hudebně-literární pořad domácího souboru Cylindr Muž, který sázel stromy (Jean Giono), poetický a silný příběh vám představí Martin Dušek (četba) a Duo Paradiso (živá hudba). Nejbližší reprízy: 5. října a 22. listopadu.

V sobotu 18. listopadu se již tradičně připojíme k akci Noc divadel, jako každý rok i letos prodiváky připravujeme netradiční a bohatý program pro děti i dospělé.

Další premiérou této sezóny bude nová vánoční pohádka domácího souboru Cylindr Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil. Premiéra se uskuteční 26. listopadu od 16h. Děti od 3 let a rodiče se mohou těšit na výpravu do minulosti a poznat různé vánoční zvyky a stře­dověké hudební nástroje. Účinkovat budou: Vlaďka Kužílková, Marcela a Karel Jakoubkovi. Pohádku budeme dále uvádět během prosincových víkendů a jako dopolední představení pro školy.

V prosinci se znovu objeví na repertoáru Divadla Kampa letošní novinka domácího souboru Cylindr - úspěšná dramatizace románu Anna Karenina (scénář a režie Iveta Dušková, premiéra duben 2017) v podání Pavly Drtinové, Agáty Duškové, Petra Herolda, Pavla Kryla aMarka Menšíka. Nejbližší reprízy: 1. a 12. prosince 2017, 10. a 18. ledna 2018.

Divadlo Kampa - na břehu Čertovky u parku Kampa www.divadlokampa.cz / info@divadlokampa.cz / 776 44 77 44

V lednu 2018 se již podruhé vrátí do Divadla Kampa speciální host, tanečnice a choreografkaBerrak Yedek. Tentokrát představí českou premiéru projektu s tanečnicí Beliz Demircioglu Let Me Be / Bil Bul Ol.

Na jaře plánujeme premiéru autorského představení Vlaďky Kužílkové, hudebniceZuzany Dumkové a Niky Novákové, které je inspirované vlastními vzpomínkami a rodin­nými legendami s propojením dávných archetypů žen jako je Vesna, Morana či Charón.

Taktéž na jarní měsíce připravují Petra Bílková s Vandou Hauserovou v produkci domácího souboru Cylindr nový hudebně-literární pořad o životě a díle Edith Piaf.

Na měsíc červen chystáme akci Hravé odpoledne pro děti s veselým programem, za­měřeným na tvořivost, hudbu a divadlo.

Na všechny diváky a divačky se srdečně těší celý tým Divadla Kampa!

www.divadlokampa.cz

Autor článku: Tereza Niesytová